Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

Увага! Штормове попередження! / Figyelem! Időjárási riasztás!

0

Шановні мешканці міста Чоп!

Відповідно штормового попередження Закарпатського обласного центру з гідрометеорології 2-3 серпня в низинно-передгірній частині області очікується 4-й клас (висока) пожежна небезпека.

Для особистого захисту від негативного впливу спеки та попередження ускладнень слід застосовувати загальні запобіжні заходи, зокрема:

1. Не  перебувайте на сонці з непокритою головою, навіть нетривалий час. Обов’язково одягайте кепку, панамку, косинку. Обирайте одяг з легких та натуральних матеріалів, уникайте тісної одежі. По можливості залишайтесь у прохолодних або кондиційованих приміщеннях протягом того часу, коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі.

2. Уникайте задушливого громадського транспорту, особливо з 12.00 до 16.00. Людям старшого віку радимо перенести свої справи на ранок або вечір.

3. Випивайте достатню кількість рідини – близько 2,5-3 літрів. Найкраще столової мінеральної води, чаю зеленого несолодкого  неміцного, трав’яних настоїв. І не пийте солодкої газованої води – вона не вгамовує спрагу, а лише викликає її. Вживайте в їжу більше овочів та фруктів. Сердечникам у спеку також слід більше пити.

4. Якщо ви приймаєте ліки, відкоригуйте у лікаря схему лікування. Гіпертоніки, що вживають сечогінні препарати, ретельніше контролюйте тиск: через в’язкість крові змінюється концентрація ліків, а з ним і артеріальний тиск.

5. Спортсмени і любителі здорового способу життя, перенесіть фізичне навантаження на ранок з 6.00 до 8.00 або після 20.00. Походіть босими по траві.

6. Не вживайте алкоголь. Будьте обережні з алкоголем особливо біля води та на пляжі. Спека під сорок градусів плюс алкоголь, який розширює судини,  і вода з температурою 20-25 o C, викликають рефлекторний спазм судин і може виникнути зупинка серця навіть на мілині. Тому перед купанням – ніякого алкоголю!

7. Не виходьте засмагати на пляж в «годину пік» – з 12 до 16, можна отримати сонячний опік. Важливо й інше: сонце – серйозний онкогенний фактор, і в цей час його промені найшкідливіші. Перед заходом у воду необхідно охолонути  в тіні. Не рекомендовано пірнати у воду, перепад температур спричинює  спазм судин серця. В жару краще приймати теплий душ.

8. У спеку легко заробити ангіну. Мікроорганізми в спокійному стані у нас в носоглотці та гортані не шкідливі, проте достатньо випити кваску з холодильника – вони стають різко патогенними. Не пийте, розпалені, холодного!

9. Будьте передбачливими з кондиціонерами! Якщо ви прийшли з вулиці зі спітнілою спиною і сіли під кондиціонер або вентилятор, можна заробити міозит, застуду, активізувати хронічний герпес. У спеку в людей, особливо гіпотоніків, часто трапляються непритомність. Якщо у вас після перебування на сонці або в задушливому приміщенні з’явилося почуття нерівноваги, запаморочення, нудота,  миготіння перед очима, терміново перейдіть у тінь, вийдіть на свіже повітря.

Виконання цих простих порад зменшить можливість перегрівання, опіків, загострення хронічних хвороб та виникнення  ускладнень.