Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

Увага хлор!

0

Газ жовтувато-зеленого кольору з різким характерним задушливим запахом. Важчий за повітря, малорозчинний у воді. При випаровуван­ні та з’єднанні з водяною парою у повітрі стелиться над землею у вигляді туману зеленувато-білого кольору, може проникати в нижні поверхи та підвальні приміщення будинків. При виході в атмосферу димить, його пара сильно подразнює органи дихання, очі, шкіру. У великих кіль­костях використовується для відбілювання тканини, паперової маси, знезараження питної води та в інших цілях. Перевозиться у зрідженому стані під тиском у цистернах і балонах.

Головними ознаками отруєння хло­ром є – різка біль у грудях, сухий ка­шель, порушення координації руху, зади­шка, різь в очах, сльозотеча. Пари хлору викликають опіки слизової оболонки дихальних шляхів, шкіри та очей. Вдихання великої кількості концентрованих парів хлору може призвести до смерті.

Надаючи першу допомогу постраждалому потрібно на­діти на потерпілого протигаз, при його відсутності викорис­тати ватно-марлеву пов’язку, змочену у 2-х процентному розчині харчової соди, або змочену водою, винести на свіже повітря, зняти протигаз (ватно-марлеву пов’язку), дати зво­ложений кисень. При відсутності дихання, зробити штучне дихання. Шкіру та слизові промивати 2-х про­центним розчином харчової соди не менше 15 хвилин.