Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

Зміни до видачі посвідок на тимчасове проживання в Україні

0

27 вересня 2017 року набув чинності закон № 2058-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій” (надалі – Закон), прийнятий Верховною Радою України 23 травня 2017 року.

Даним Законом внесено зміни та доповнення до наступних законодавчих актів:

 • Кодексу України про адміністративні правопорушення;
 • Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»;
 • Закону України «Про зайнятість населення»;
 • Закону України «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Основним завданням нових змін є спрощення порядку видачі посвідок на тимчасове проживання в Україні (надалі – посвідка) та дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, що в подальшому має підвищити рівень інвестиційної привабливості України.

До Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» вносяться зміни, які визначають:

 • Підстави для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України на період дії посвідки.
 • Строк дії посвідки та підстави її продовження.
 • Процедурні зміни (адміністративний збір за оформлення посвідки або продовження строку дії; строк видачі посвідки).

І. Підстави для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України на період дії посвідки.

Так, іноземці та особи без громадянства, які є засновниками та/або учасниками, та/або бенефіціарними власниками (контролерами) юридичної особи, зареєстрованої в Україні, та прибули в Україну з метою контролю за діяльністю таких юридичних осіб і отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період дії посвідки.

Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому цією частиною, є наступне:

1) іноземець та особа без громадянства є засновником та/або учасником, та/або бенефіціарним власником (контролером) юридичної особи, дані про яку внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

2) розмір частки власності іноземця або особи без громадянства, або іноземної юридичної особи, бенефіціаром (контролером) якої він є, у статутному капіталі української юридичної особи становить не менше 100 тисяч євро за офіційним валютним курсом, встановленим Національним банком України на дату внесення іноземної інвестиції”.

ІІ. Строк дії посвідки та підстави її продовження

Строки дії посвідки прямо залежатимуть від підстав її отримання. Так, у разі якщо посвідка була видана:

 • на підставі дозволу на працевлаштування, її строк дії буде рівний строку дії дозволу на працевлаштування;
 • для участі в реалізації проектів міжнародної технічної допомоги – строк реалізації проекту міжнародної технічної допомоги;
 • засновникам/учасникам/ бенефіціарними власникам (контролерам) юридичної особи,  строк дії посвідки становитиме 2 роки;
 • з метою навчання – на період навчання.

В усіх інших випадках, строк дії посвідки, як і раніше, становитиме один рік. Водночас такий строк дії не може перевищувати строку дії паспортного документу іноземця.

ІІІ. Процедурні зміни.

Позитивною зміною є можливість подання документів на отримання посвідки через представника, який діє на підставі довіреності, що достатньо спростить процедуру подачі документів, оскільки мінімізує необхідність чергової присутності іноземця в Державній міграційній службі. Хоча в той же час вимога про отримання посвідки виключно особисто іноземцем залишається, що є все ж таки доцільним для безпосередньої ідентифікації особи іноземця.

Зменшується строк видачі оформленої посвідки та крайній строк звернення для продовження строку її дії (в обох випадках – до 10 календарних днів), і за обидві послуги встановлюється адміністративний збір у розмірі 20 НМДГ (340 грн.).

Органам державної влади відтепер забороняється вимагати для оформлення посвідки будь-які інші документи, не передбачені Законом, а тому сама процедура оформлення або продовження посвідки стає прозорішою.

Нагадуємо, що Чопське бюро правової допомоги працює за адресою  м. Чоп, вул. Залізнична, 1. Контактний телефон – (0312) 71-10-59.