Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

Слизько? Тримайтеся! (як запобігти зимових травмувань)

0

Зима на вулиці. Слизько. Як людині похилого віку відчувати себе впевнено і захиститися від травм?

Корисна річ для слизьких днів так звані протектори для стегна. Це легкі подовжені шорти, які обтягують і мають бокові кишеньки у ділянці кульшових суглобів, в які вкладені плоскі пружні прокладки. Такий бандаж у випадку падіння амортизує удар і захищає від найстрашнішої травми – перелому шийки стегна.

Другий необхідний захисний пристрій від падінь – тростина. Кращий варіант – з антиожеледним наконечником, шипом унизу на кінці, який утикається у лід і сніг та забезпечує додаткову стійкість. Можна купити тростину, яка  складається і виглядає не більше маленького зонтика. Найпідступніші місця – сходи під’їздів і магазинів. Спускаючись або піднімаючись, тримайтеся за перила. Якщо їх немає, не соромтеся попросити допомоги у перехожих.

Що взути?

Не кожна рифлена підошва може виконувати функцію гальмівної колодки, часто вона дубіє від морозу і перетворюються у лижі. Хороше зчеплення з поверхнею дороги забезпечує термоеластопласт. Має значення і малюнок протектора. Найстійкіша підошва та, на якій дрібний малюнок поєднується з крупним. Добре тримає на льоду натуральний каучук, єдиний мінус – це недешеве взуття.

Найбезпечніше взуття – на шкільному підборі (широкому 2-3 см висотою). Взуття не повинно щільно обтягувати щиколотку, щоби не стримувати вільний маневр суглобів при ходінні.

Тренування плюс вправність

Щоби попередити падіння, важливо тренувати рівновагу, управління рухами.

Для цього використовуються прості вправи, а саме:

  • Сядьте на стілець з прямою спинкою. Встаньте з нього, не притримуючись руками. Повторіть 5 разів. З часом збільшить кількість повторів до 10-15 разів.
  • Сидячи на стільці, витягніть уперед ступні. Почергово підтягуйте кожну на себе уверх, потім опускайте донизу, торкнувшись підлоги.
  • Встаньте прямо, ноги разом. Тримайте голову прямо. Зосередьте на чомусь погляд на 5 секунд. Опустіть ногу і постійте на інший нозі. Вправу потрібно виконувати без опори.
  • Повторюйте цю мінігімнастику через день. Намагайтеся вдома відпрацювати зимню ходу. Встаньте перед дзеркалом. Трошки зігніть ноги у колінах. Рухайтеся уперед дрібними кроками, намагайтеся мінімально піднімати ноги, наче ковзаючи по підлозі. А на вулиці при ходінні розмахуйте руками – це допоможе утримувати рівновагу.

Рекомендуємо:

  1. При падінні ніколи не приземлювайтеся на витягнуті руки. Це стає причиною різних травм: перелому передпліччя, зап’ястя, іноді зі зміщенням і розривом сухожиль.
  2. Найнебезпечніше – приземлятися на п’яту точку: це нерідко призводить до перелому шийки стегна. Падаючи, намагайтеся згрупувати тіло і перевернутися.
  3. Намагайтеся взимку виходити з дому тільки удень, коли дорогу добре видно. Якщо ввечері ви йдете у театр або на концерт, попросіть близьких зустріти вас на зупинці транспорту.
  4. Не ходіть по слизьким вулицям у магазин з господарським візком, попросіть близьких забезпечити вас основними продуктами на тиждень.
  5. У вашому мобільнику обов’язково повинен бути номер виклика «швидкої».

І пам’ятайте: краща профілактика зимових травм – це обережність і обачність!