Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

У загальноосвітніх закладах міста провели акцію «16 днів проти насильства» (ФОТО)

0

Насильство над дітьми – проблема, яка завжди існувала і, найімовірніше, ще дуже довго буде існувати у сучасному суспільстві. Діти є самою незахищеною і уразливою частиною суспільства, повністю залежною від дорослих. Саме через їхню провину діти стають жертвами домашнього насильства, опиняються у зонах стихійних і природних катастроф, військових дій тощо.

Насильство над дітьми – це широке поняття, яке включає різні види поведінки батьків та опікунів, інших родичів, вчителів, вихователів, будь-яких осіб, які старші або сильніші.

З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить Акція «16 днів проти насильства».

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У загальноосвітніх навчальних закладах міста Чопа з 28 листопада по 10 грудня організовано проведення просвітницько-профілактичних заходів з протидії проявів насильства та жорстокого поводження серед дітей та над ними.

У Чопській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 імені Іштвана Сечені  начальником служби у справах дітей Чопської міської ради Дзюба О.З. спільно з практичним психологом ЗОШ №2 Молнар Т. О. проведені групові заходи на тему «Попередження насильства у сім’ї», а саме :

- 28, 30 листопада у 9, 10 та 11 класах. Старшокласники активно включилися до роботи: обговорювали проблему насильства та агресії у сім’ї, серед однолітків, демонстрували знання своїх прав, які захищає Конвенція ООН про права дитини.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІД- ом.

Із метою усвідомлення небезпеки, яку несе СНІД, і для того, щоб зробити все можливе, аби зберегти себе і своїх близьких, рідних від цієї страшної хвороби  у Чопській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 імені Іштвана Сечені проведені групові заходи на тему «Боротьба зі СНІДом», які були спрямовані на формування в учнів загальноосвітніх шкіл міста навичок позитивної поведінки, здорового способу життя. Під час проведення заходів учні 9-11 класів слухали лекції та брали активну участь в обговоренні.

Отже, робота фахівців із попередження та подолання насильства над дітьми та створення безпечного для них середовища є важливим внеском у розвиток та розбудову демократичного, громадянського суспільства в Україні, тому що найвищою цінністю будь-якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя та здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека.