Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

Чи буде у Чопа своя вода? (ФОТО)

0

Шановні мешканці міста Чоп!

Запрошуємо Вас 30 січня 2018 року прийти та взяти активну участь у черговому засіданні Чопської міської ради. Основне питання, яке розглядатиметься міськими обранцями: прийняття  Програми «Питна вода на 2006-2020 роки».

Восени минулого року нарешті розпочалося будівництво міського водозабору на підземних свердловинах, де очищення води на насосно-фільтрувальній станції  здійснюватиметься за європейськими технологіями. Міський водозабір отримуватиме воду з 4-х підземних свердловин, які були пробурені у 2008 році, і розташовані у придамбовій зоні річки Тиса. І незважаючи на засушливу погоду, вода завжди буде. Адже свердловини розташовані на глибині 40-60 метрів, і вода буде надходити з русла р. Тиси, яка у межах Чопа є завжди повноводною. Тож проблем із дебетом води не буде. При будівництві цього водозабору також використовуватимуться 3 наявні башти.

Протягом 2017 року для спорудження було виділено та використано 5 мільйонів гривень із міського та майже 2 мільйони гривень із державного бюджету. І на сьогодні вже встановлено 3 резервуари для  зберігання чистої води об’ємом 465 м куб., добудовується приміщення для НФС. Прийняття Програми дасть можливість продовжити будівництво в цьому році.

Проект будівництва зареєстрований на сайті Державного фонду регіонального розвитку і є одним із найпріоритетніших для Закарпатської області. За попередніми даними при розподілі вільного залишку державного бюджету місто планує отримати додаткові кошти на будівництво.

Паралельно зі спорудженням міського водозабору державну експертизу проходить проект першої частини міської водопровідної мережі. Прийняття Програми «Питна вода на 2006-2020 роки» передбачає, що навесні цього року буде оголошений тендер на будівництво  мережі водопостачання, котра з’єднуватиме водозабір і багатоповерхівки міста від вулиць Гоголя до Йосипа Бокшая. У подальшому розроблятимуться проекти будівництва власної мережі у всіх інших частинах Чопа, зокрема й у районі «за мостом».

Як показало останнє засідання депутатської комісії з питань бюджету та економічного розвитку, окремі депутати Чопської міської ради перетворюють найболючіше соціальне міське питання на політичні ігри, а тому існує небезпека неприйняття Програми, а це залишить жителів Чопа без води.

Шановні мешканці Чопа! Приходьте та змусьте вибраних вами міських обранців прийняти рішення в інтересах громади міста та спонукайте депутатів проголосувати за воду!

На момент старту будівництва:

Станом на 26 січня 2018 року: