Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

До Дня Героїв Небесної Сотні / A Mennyei Század Hőseinek napja alkalmából

0
Сьогодні в Україні День Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме у ці дні під час Революції Гідності у 2014 році протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло найвищої точки. І саме 20 лютого загинуло найбільше активістів Майдану.

Криваві події 2014 року сколихнули не тільки Україну, а й увесь світ. На Майдані загинули понад сотня українських патріотів сміливих, вольових, мужніх, незалежних, цілеспрямованих, справедливих, чиї серця були переповнені щирою любов’ю до України. Вони віддали своє життя, відстоюючи ідеали демократії, європейський вибір, гідне майбутнє для наступних поколінь. Вони назавжди закарбувалися у серцях українців як Герої Небесної Сотні, як звитяжні лицарі української демократії.

Лише масові виступи людей могли змінити тодішній злочинний режим, дати можливість жити в державі, де гідність і свобода буде найвищою цінністю, однак влада вирішила придушити людський супротив кровавим методом. Найбільш жорстоке протистояння відбулося 18-20 лютого 2014 року на вулиці Інститутська, де від куль снайперів загинули більше сотні мітингувальників – Героїв Небесної Сотні, які ціною власного життя намагалися змінити країну на краще.

Ці трагічні події назавжди залишать слід в історії України, у серцях і пам’яті українців. Вони стали точкою відліку нової епохи національного пробудження нашого народу, усвідомлення права вільно жити на своїй землі та святого обов’язку — боронити її. І сьогодні боротьба за цілісність та незалежність нашої держави продовжується на Сході України.

Подвиги Героїв України, справжніх патріотів нашої держави – це не просто наша історія, це – приклад для кожного, хто всім серцем вірний своїй Батьківщині. Нашим обов’язком є пам’ятати та вшановувати усіх Героїв, хто в різні історичні епохи стали на захист своєї рідної землі. Будьмо гідними нащадками борців за свободу України! Єднаймося в спільній меті – берегти й утверджувати соборну, незалежну, вільну державу.

Слава Героям Небесної Сотні!
Слава Героям України!
Слава Україні!

Ukrajnában ma emlékeznek meg a Mennyei Század Hőseinek napjáról, amelyet Ukrajna elnökének „A büszkeség forradalma résztvevőinek hőstettének, és a Mennyei Század Hősei emlékének megörökítéséről” szóló 2015. február 11-én kelt rendelete alapján országszerte minden év február 20-án tartanak meg.

A 2014-es dicsőség forradalma során ezekben a napokban érte el a csúcspontját az ukrán nép és az akkori hatalom közötti szembenállás. És február 20-ára esett az a nap, amikor a legtöbb aktivista esett el a Majdanon.

A 2014-es véres események nem csupán Ukrajnát, hanem az egész világot megrázták. A Majdanon több mint száz bátor, szabadságra, függetlenségre, igazságosságra vágyó, célratörő ukrán hazafi vesztette életét akiknek a szíve telve volt Ukrajna iránti szeretetükkel. Mindannyian a demokratikus eszmékért, az európaiságért, az elkövetkező nemzedékek méltó jövője érdekében áldozták életüket. Az ukrán nép szívébe úgy vésődtek be ők a Mennyei Század Hőseiként, mint az ukrán demokrácia vitéz lovagjai.

Annak idején csakis az emberek tömegeinek fellépése volt képes leváltani az akkori bűnöző rezsimet, hogy egy olyan államban élhessenek, ahol az emberi méltóság és a szabadság a legfőbb érték, ám a hatalom akkor az emberek ellenállását véres eszközökkel próbálta leverni. A leghevesebb összecsapásokra február 18. és 20. között került sor az Insztitucka úton, ahol az orvlövészek golyói több mint száz tüntetővel végeztek – ők lettek a Mennyei Század Hősei, akik az életük árán próbálták jobbá tenni ezt az országot.

Mindezek a tragikus események nyomot hagytak az ukrán történelemben, az ukrán emberek szívében és emlékezetében. Tetteik kihívást jelentenek az ukrán nép nemzeti öntudatának felélesztése, az emberi szabadságra irányuló törekvés érdekében, és a legszentebb kötelesség – a szülőföld megvédése tekintetében. Jelenleg ennek jegyében zajlik Kelet-Ukrajnában az államunk egységessége és függetlensége érdekében vívott harc.

Ukrajna hőseinek, államunk igazi patriótáinak hőstette – nem csupán a történelem részét képezi, hanem példát mutat mindazok számára, akik teljes szívükből szeretik a hazájukat. Ezért mindannyiunk kötelessége, hogy megemlékezzünk és kifejezzük tiszteletünket mindazon Hősök előtt, akik a különböző történelmi időszakokban kiálltak a szülőföldjük védelméért. Legyünk mi is, mindannyian az Ukrajna szabadságáért küzdők méltó utódai! Egyesítsük céljainkat az egységes, független, szabad állam megteremtése és megőrzése érdekében.

Dicsőség a Mennyei Század Hőseinek!
Dicsőség Ukrajna Hőseinek!
Dicsőség Ukrajnának!