Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

У ЗОШ №1 пройшли заходи, приурочені до 204 річниці з дня народження Тараса Шевченка (ФОТО) / A Csapi 1. Sz. Középiskolában megemlékeztek Tarasz Sevcsenko születésének 204. évfordulójáról

0
12-13 березня у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 стартували заходи, приурочені відзначенню 204-річниці з дня народження Тараса Шевченка.
Шевченківські дні стартували  акцією «Одягни вишиванку – вшануй пам’ ять Кобзаря»: школа розцвіла національним українським вбранням. Метою заходу було формування духовної культури, виховання почуття любові та поваги до традицій свого народу, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу.
Вчителі української мови та літератури разом із бібліотекарем презентували увазі школярів тематичну виставку «Не забуде Україна Шевченкове слово», де ознайомили читачів з новинками книг. Також відбувся конкурс стінгазет під назвою «Кобзарева світлиця». На відкритих та позакласних заходах використовували різні форми проведення; використовувалися інформаційно-комунікативні технології, інтерактивні методи, що сприяло кращому засвоєнню матеріалу учнями, вихованню поваги до творчості Кобзаря, залученню дітей до глибин Шевченківської мудрості, утвердженню його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства.

A Csapi 1. Sz. Középiskolában március 12-13-án vette kezdetét a Tarasz Sevcsenko születése 204. évfordulójának szentelt rendezvénysorozat.

A Sevcsenko-napok az „Ölts hímzett inget – tiszteld a Kobzos emlékét” akcióval vették kezdetüket, mely során az iskola élénk ukrán nemzeti hímzésekben sziporkázott. Az esemény a lelki kultúra formálását, a népi hagyományok iránti szeretet és tisztelet kialakítását, az intellektuális potenciál megőrzését és fejlesztését szolgálta.

Az iskola ukrán nyelv- és irodalom tanárai a könyvtárossal együtt tematikus kiállítást rendeztek be „Ukrajna nem felejti Sevcsenko szavait” címmel, amelyen a nemrég megjelent könyvújdonságokat mutatták be az olvasóknak. A rendezvénysorozat részét képezték a Kobzos életművének szentelt faliújságok készítése.

Nyílt órák és iskolán kívüli foglalkozások keretében különböző informatív-kommunikációs eszközök, interaktív módszerek kerültek alkalmazásra, amely elősegítette, hogy a diákok hatékonyabban sajátítsák el az ismereteket, tanulják meg tisztelni a Kobzos munkásságát, nyerjenek mélyebb belelátást a sevcsenkói bölcsességekbe, és értsék meg a költő lelki hagyatékát, amely a társadalom konszolidációjának egyik fontos összetevője.