Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

У загальноосвітній школі №1 провели заходи, присвячені 79-й річниці проголошення Карпатської України (ФОТО) / Az 1. sz. iskolában megemlékeztek Kárpátukrajna kikiáltásának 79. évfordulójáról

0
14 березня в Чопській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відзначили 79-ту річницю проголошення Карпатської України. Були проведені виховні години і заходи „Проголошення Карпатської України – вагомий крок у боротьбі за утвердження української державності”, “Августин Волошин – президент Карпатської України”, “Незалежна Карпатська Україна”, бесіди для учнів 7-9 класів «Історія виникнення, розквіту і загибелі Карпатської України», «Красне поле. Початок Другої світової війни». Учні переглянули  фільми „Гіркота солодкої землі”, „Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939”.
Також у школі була організована виставка літератури  „Карпатська Україна: відоме і невідоме”.

Március 14-én a Csapi 1. Sz. Középiskolában rendezvények keretében emlékeztek meg a Karpatszka Ukrajina kikiáltásának 79. évfordulójáról. Nevelői órákat tartottak, előadások hangzottak el „Kárpátukrajna kikiáltása – súlyponti lépés az ukrán államiság megteremtéséért vívott harcban”, „Augusztin Volosin – Kárpátukrajna elnöke” címmel, a 7-9. osztályosokkal beszélgetések keretében ismertették Kárpátukrajna létrejöttének, fejlődésének és bukásának történetét, ankétot tartottak „Vörös mező. A második világháború kezdete” témában. A gyerekek megtekintették Az édes anyaföld keserűsége, illetve az Ezüst Főld. Kárpátalja 1919-1939-es krónikája c. filmeket.

A megemlékezés keretében az iskolában könyvkiállítást rendeztek Az ismert és ismeretlen Kárpátukrajna tematikában.