Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

На перехресті вулиці Ужгородської та Мукачівського шосе на виїзді з Чопа побудують розв’язку з круговим рухом / Körforgalmat alakítanak ki az Ungvárra és Munkácsra vezető országutak csapi kivezető szakaszainak kereszteződésében

0

Торік депутати Чопської міської ради звернулися до начальника Служби автомобільних доріг у Закарпатській області щодо будівництва розв’язки з круговим рухом на перехресті вулиці Ужгородської та Мукачівського шосе на виїзді з Чопа, оскільки вказана ділянка є місцем численних аварій і зіткнень автомобільного транспорту.

Наприкінці 2017 року начальник Служби Михайло Попович відповів наступне: «Підсумки поточного року з значним збільшенням обсягів фінансування на середній поточний ремонт доріг з різних джерел та плани розділення  мережі доріг на державну і місцеву сітку дають надію на збільшення ліміту фінансування з державного бюджету та можливість, за сприятливих умов, влаштування цієї важливої кругової розв’язки».

Учора, 21 березня, у Чопі відбулася виїзна нарада при заступнику голови Закарпатської ОДА Віктора Мікуліна щодо вирішення проблемних питань, що виникли при проектуванні та проведенні поточного середнього ремонту міжнародної автодороги державного значення М-25 контрольно-пропускний пункт «Соломоново» – Велика Добронь – Яноші з під’їздом до контрольно-пропускного пункту «Косини» на ділянці км 3+794 – км 19+953 (м. Чоп – с. Велика Добронь).

Під час засідання присутнім повідомили про звернення депутатів Чопської міської ради, у зв’язку з яким до проекту поточного середнього ремонту автодороги було включено будівництво розв’язки з круговим рухом на перехресті вулиці Ужгородської та Мукачівського шосе на виїзді з Чопа.

A Csapi Városi Tanács képviselői már tavaly azzal a kéréssel fordultak a Kárpátalja megyei közútkezelőhöz, hogy építsenek ki körforgalmat az Ungvárra és Munkácsra vezető országutak csapi kivezető szakaszainak kereszteződésében, mivel ezen az útszakaszon évről évre számtalan súlyos, sőt tragikus közlekedési baleset történik.

Mihajlo Popovics, a közútkezelő igazgatójától 2017 végén az alábbi tartalmú választ kaptuk: „ A folyó év összegzése alapján a tervezett útkarbantartási munkálatokra fordítható összegek alakulása és az egyéb források bevonása révén, az országos és helyi jelentőségű úthálózatok fejlesztésére vonatkozó tervek alakulása, valamint az állami forrásokból történő finanszírozási limit bővülése folytán, kedvező feltételek mellett lehetőség nyílhat ennek a rendkívüli fontosságú útszakaszon a körforgalom kialakítására.”

Március 21-én a Kárpátalja Megyei Állami Közigazgatási Hivatal elnökhelyettesének részvételével kiszállásos tanácskozást tartottak csapon, amelyen megvitatták az M-25-ös országos jelentőségű főút Salamon Határátkelő – Nagydobrony – Jánosi részlegének javítására vonatkozó tervekkel kapcsolatosan felmerülő problémákat, beleértve a 3+794 km szakasza, azaz a Kaszony Határátkelőhöz vezető bekötőutat, valamint a 19+953 km (Csap – Nagydobrony) szakaszt.

A tanácskozás során szó esett a Csapi Városi Tanács képviselőinek beadványáról is, melynek eredményeképpen a szóban forgó útszakasz felújítási terveibe beiktatták az Ungvárra és Munkácsra vezető országutak csapi kivezető szakaszainak kereszteződésében létesítendő körforgalom kialakítását is.