Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

Відбулося засідання виконавчого комітету Чопської міської ради (ФОТО) / Ülésezett a Csapi Városi Tanács végrehajtó bizottsága

0

Сьогодні, 22 березня, відбулося засідання виконавчого комітету.

До порядку денного було підготовлено 23 проекти рішення, серед яких два додаткові питання.

Присутні заслухали та затвердили план роботи виконавчого комітету на ІІ квартал 2018 року, звіт про виконання Програми соціально-економічного розвитку міста Чоп за 2017 рік. Було прийнято 5 рішень щодо житлового питання: про приватизацію квартири та житлових приміщень у гуртожитку, про зміну договору найму житлового приміщення та зміну статусу та присвоєння адреси приміщенню у гуртожитку на вулиці Пушкіна, 5.

Крім того, був наданий дозвіл на тимчасове користування окремим конструктивним елементом благоустрою міста і схвалена Міська програма забезпечення права дитини на виховання у сімейному оточенні на 2018-2025 роки.

Також на засіданні було прийнято 13 рішень про надання матеріальної допомоги та 1 на поховання.

Наостанок міський голова Валерій Самардак привітав вірників західного обряду з прийдешнім Великоднем і побажав усього найкращого.

Március 22-én került sor a végrehajtó bizottság soros ülésére.

Az ülés napirendi pontján 23 határozati javaslat született, melyek közül kettő az egyéb kérdések között szerepelt.

A bizottság tagjai meghallgatták és elfogadták a Csapi Városi Tanács végrehajtó bizottságának 2018. II. negyedévére szóló munkatervét, város 2017. évi szociális-gazdasági Programja teljesítésének összesítéséről szóló beszámolót. Öt lakáskérdéssel kapcsolatos határozatot fogadtak el: a munkásszálló lakásainak és lakóhelyiségének privatizálásáról, a Puskin u. 5. sz. alatti közösségi szállóban lévő helyiség számára történő külön lakcím kijelöléséről.

Engedélyezték továbbá a város infrastruktúrája egyes szerkezeti elemeinek ideiglenes használatba adását,  valamint jóváhagyták a gyerekeknek a családon belüli nevelésre vonatkozó jogával kapcsolatos városi programot a 2018-2025-ös évekre.

13 határozatot fogadtak el anyagi segély, és 1 temetkezési segély kiutalásáról.

Az ülés végeztével Valerij Szamardak tanácselnök köszöntötte a nyugati keresztény egyházak híveit a közelgő Húsvét alkalmából, és minden jót kívánt nekik.