Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

Чоп отримав гуманітарну допомогу з Австрії (ФОТО) /Ausztriából kapott Csap humanitárius segélyt

0

За ініціативи керівництва міської ради Чоп вкотре отримав гуманітарну допомогу з Австрії від “Посольства миру “Flame of Peace”.

Цього разу друзі з Європи привезли матеріальну допомогу для КЗ “Чопська міська лікарня” та малозабезпечених родин міста. Медичному закладу передали ходулі, інвалідні візки, теплі ковдри, хірургічні простирадла, рідину для стерилізації інструментів тощо.

Із наступного тижня отриману допомогу (дорослий і дитячий одяг, сумки, ковдри, рушники, взуття тощо) передадуть родинам, які перебувають у складних життєвих обставинах: особам із обмеженими фізичними можливостями, сім’ям, у яких проживають діти-інваліди, людям похилого віку, малозабезпеченим, багатодітним родинам та матерям-одиночкам.

Плідна співпраця міської ради з “Посольством миру “Flame of Peace” триває вже третій рік поспіль, і представник благодійної організації запевнив, що в подальшому допомога надаватиметься не лише у соціальній і медичній, а й у всіх сферах життєдіяльності міста.

Керівництво міськради, громада міста висловлює щиросердечну подяку “Посольству миру “Flame of Peace” за небайдужість і неодноразове надання матеріальної допомоги.

A Csapi Városi Tanács kezdeményezésére megérkezett Csapra az osztrák Flame of Peace (Béke Lángja) Békekövetség soros humanitárius segélyküldeménye.

Európai barátaink ezúttal a Csapi Városi Kórház önkormányzati vállalatnak és az alacsony jövedelmű családoknak hoztak anyagi segélyt. A kórház mankókat, járókereteket, kerekes székeket, meleg takarókat, sebészeti lepedőket, fertőtlenítőszereket stb. kapott.

A folyó héten megkezdődik a nehéz helyzetben élő családok, a mozgáskorlátozottak, a rokkant gyerekeket nevelő családok, az idős, elesett emberek, sokgyermekes családok, egyedülálló anyák részére érkezett holmik (felnőtt és gyermekruhák, táskák, plédek, törölközők, lábbelik stb.) elosztása.

Az osztrák Flame of Peace (Béke Lángja) Békekövetség és a csapi önkormányzat közötti együttműködés immár hároméves múltra tekint vissza, és az egyesület képviselője ezúttal kiemelte, hogy a jövőben az általuk nyújtott segítség nem fog kimerülni a szociális és egészségügyi szférában, hanem kiterjed majd a városfejlesztésre is.

A városi tanács vezetői hálájukat fejezték ki a osztrák Flame of Peace (Béke Lángja) Békekövetségnek a figyelmességükért, és az immár sokadik ízben kapott segélyért.