Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

Солістка міського Будинку культури посіла призове місце на V Міжнародному фестивалі дитячо-юнацької творчості “Весняний бал” (ФОТО) / A városi Művelődési Ház szólistája dobogós helyen végzett a Tavaszi bál elnevezésű gyermek- és ifjúsági művészeti vesztiválon

0

В Ужгороді з 23 по 25 березня проходив V Міжнародний фестиваль дитячо-юнацької творчості “Весняний бал”. 

У суботу, 24 березня, у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості (ПАДІЮН) відбулося офіційне відкриття фестивалю та конкурсні виступи, які оцінювало журі, до котрого входили провідні фахівці в галузі музики, вокалу, хореографії.

Юні таланти змагалися у шести вікових групах у номінаціях “хореографія”, “вокал” та “інструментальна музика”. За словами організаторів фестивалю, ціль заходу – розвиток і популяризація дитячої творчості, виявлення, заохочення та формування творчого потенціалу молодих талантів.

25 березня  відбувся гала-концерт та церемонія нагородження переможців.

Місто Чоп цього року представляла солістка міського Будинку культури Аня Павлечко, яка в своїй категорії в номінації “естрадний вокал” посіла почесне ІІІ місце. Вітаємо Аню і бажаємо подальших творчих успіхів.

A Tavaszi bál elnevezésű V. Nemzetközi gyermek- és ifjúsági művészeti fesztiválnak március 23. és 25. között adott otthont Ungvár.

A fesztivál megnyitójára március 24-én, szombaton került sor a Kárpátalja Megyei gyermek- és Ifjúsági Művészeti Palotában (PaDiJun), amelynek résztvevői zene, vokál és koreográfia szakterületeken mutatták be versenyszámaikat, amelyeket a zsűri értékelt.

A koreográfia, vokál és hangszeres zene területén az ifjú tehetségek hat életkori csoportban vetették össze tudásukat. A fesztivál szervezőinek elképzelése szerint a rendezvény célja a gyermekkori művészet fejlesztése és népszerűsítése, az ifjú tehetségek felfedezése, támogatása és a megfelelő irányba történő terelgetése.

Az eredményhirdetéssel egybekötött gálaműsorra március 25-én került sor.

Csap városát a helyi Művelődési Ház szólistája, Anna Pavlecsko képviselte, aki az esztrád vokál kategóriában a megtisztelő III. helyezést kapta a korosztályában. Gratulálunk Annának, és további művészi sikereket kívánunk neki.