Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

У Чопі прикрасили великоднє дерево (ФОТО) / Csapon is kivirágzott a hímestojás-fa

0

Третій рік поспіль у Чопі прикрашають великоднє дерево. Пасхальні яєчка підготували учні загальноосвітніх шкіл №1 та №2 імені Іштвана Сечені, вихованці дошкільного навчального закладу “Казка”. Помилуватися святковим деревом можна поблизу міської ради.

Шановні мешканці Чопа! Приєднуйтеся до створення великоднього дерева та підтримуйте нову міську традицію!

Крім того,  серед дітей навчальних закладів Чопа та ДНЗ “Казка” провели конкурс на кращі великодні яєчка, які будуть представлені на ІІІ (обласному) етапі Четвертого фестивалю-конкурсу “Воскресни, писанко!”.

Csapon immár harmadik éve díszítik fel a város „húsvéti fáját”. A díszekül szolgáló hímes tojásokat az 1. sz. iskola, a 2. sz. Széchenyi István iskola diákjai, és a Kazka óvoda kis- és nagycsoportos gyerekei pingálták. Az ünneplőbe öltözött fát a helyi önkormányzati hivatal közelében lehet megtekinteni.

Tisztelt csapi lakosok! Kérjük, vegyenek Önök is részt a húsvéti „tojásfa” díszítésében, és csatlakozzanak ennek az új hagyománynak a megteremtéséhez!

A csapi iskolások és a Kazka óvoda neveltjei körében egyébként nemrégiben verseny keretében kerültek kiválasztásra azok a legszebb hímes tojások, amelyek a „Támadj fel, hímes tojás!” elnevezésű, idén már negyedik alkalommal megrendezett versennyel összekötött fesztivál III. (megyei) fordulóján kerülnek kiállításra.