Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

У ДНЗ “Казка” провели виставку-конкурс виробів ручної роботи та святкову розвагу з нагоди Великодня (ФОТО) / A Kazka óvodában kiállítást rendeztek a gyerekek kézimunkáiból és szórakoztató műsort szerveztek a Húsvét alkalmából

0

Щорічно напередодні свята Великодня у ДНЗ “Казка” проводиться виставка-конкурс виробів ручної роботи. Експонати виставки виконані у різних техніках: в’язання гачком, аплікація, квілінг, декупаж, малювання, конструювання з паперу, з використанням різноманітних матеріалів: бісер, зерно, папір, вербові гілочки, пластилін.

Найкращі роботи вихованців взяли участь у ІІІ обласному фестивалі-конкурсі “Воскресни, писанко!” та прикрасили великоднє дерево поблизу будівлі Чопської міської ради.

Великдень — свято сімейне, коли дарують один одному подарунки, прикрашають будинок, створюючи атмосферу свята і торжества! У садочку підтримуються традиції залучення дітей до витоків народної культури.

Діти угорських груп разом із вихователями підготували святкову розвагу, під час якої танцювали, співали, декламували вірші. А також Великодній зайчик подарував діткам смачні ласощі. Усі отримали велике задоволення від цього свята.

Húsvét alkalmából minden évben kiállításra került sor a gyerekek kézimunkáiból. A kiállított kézműves termékek a legkülönbözőbb technikákkal készültek: kötéssel, horgolással, applikálással, papírhajtogatással, zománcfestéssel, pingálással, ragasztással stb. a rendelkezésre álló alapanyagokból: mint például gyöngyből, magvakból, papírból, barkából, gyurmából.

A legszebb munkákat benevezték a „Támadj fel, hímestojás!” versennyel összekötött fesztivál III., megyei fordulójára, a többiek pedig további díszeiül szolgálnak az önkormányzat közelében feldíszített húsvéti fának.

A Húsvét – olyan családi ünnep, amikor a családtagok ajándékokkal lepik meg egymást, megszépítik házaikat, és ünnepi atmoszférát teremtenek az ünnepi alkalomhoz. Ebből kiindulva az óvoda is mindent megtesz, hogy a kicsinyeket már kezdetektől fogva beavassák a népművészetek forrásaiba.

Az óvoda magyar csoportjába járó gyerekek a nevelőikkel együtt ünnepi mulatságot szerveztek, melynek keretében táncoltak, énekeltek és húsvéti köszöntőket szavaltak. Eközben a húsvéti nyuszi különböző édességekkel jutalmazta a gyerekeket. A nap végén mindenki vidámat tért haza, hogy immár az otthonában folytassa az ünnepi készülődést.