Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

Сімейний лікар: кого обрати? / Háziorvosok: kit választhatunk?

0

В Україні з 1 квітня 2018 року розпочалася медична  кампанія по вибору свого лікаря, яка буде тривати до липня 2018 року. Комунальне некомерційне підприємство “Чопський центр первинної  медико-санітарної допомоги”, розташоване за адресою м. Чоп, вул. Молодіжна, 12, пропонує обрати свого сімейного лікаря:

Пляшечник А.І. — сімейний лікар (каб.20);

- Чорі М.Д. — сімейний лікар (каб.22);

- Коленко О.Ю. — терапевт (каб.21);

- Жук Н.І. — терапевт (каб.3);

- Дзюба Н.І. — лікар-педіатр (каб.30).

Телефон реєстратури: 71-16-48

З покроковою інструкцією щодо того, як обрати сімейного лікаря, можна ознайомитися тут.

Ukrajnában 2018. április 1-től kezdetét vette a háziorvosok kiválasztását illető egészségügyi akció, amely 2018 júliusáig tart. A Csapi Elsődleges Egészségügyi Segélyközpont önkormányzati nonprofit vállalat, melynek székhelye: Csap, Mologyizsna (Ifjúság) u. 12., az alábbi háziorvosokat ajánlja a lakosság fogyelmébe:

Pljasecsnik А.І. — háziorvos (20. szoba);

- Csori M. D. — háziorvos (22. szoba);

- Kolenko O. J. — belgyógyász (21. szoba);

- Zsuk M. I. — belgyógyász (3. szoba);

- Dzjuba N. I. — gyerekorvos (30. szoba).

Érdeklődni az alábbi telefonszámon lehet: 71-16-48

A háziorvos kiválasztásának rendjéről az alábbi linken tájékozódhatnak.

HOGY VÁLASSZUNK HÁZIORVOST.  LÉPÉSENKÉNTI TANÁCSOK

MELYIK ORVOS MELLETT DÖNTHET

* Olyat választhat, akit Ön személyesen ismer

* Esetleg a hozzátartozói vagy az ismerősei ajánlották

* Vagy az egészségügyi intézményben tájékozódhat bármelyik orvos tekintetében a betegfelvételen (regisztraturán)

* Az orvosok adatai megtekinthetők a kórházak weboldalain, illetve a helyi tanács honlapján

A SZERZŐDÉS ALÁÍRÁSA

* Ehhez személyesen kell elmenni a kórházba a személyi igazolvánnyal és a személyi adóazonosító számot (identifikációs kódot) igazoló lappal

* Amennyiben a gyerekét ellátó orvossal kíván szerződést kötni, húgy vinnie kell a gyerek születési anyakönyvi hivatalára, valamint a szülők vagy gyámok okmányait

* A szerződés érvényessége nem jár le, így azt nem kell minden évben újra aláírogatni

* A szerződés a kettős hitelesítését követően lép érvénybe. Az orvos előbb betáplálja az Ön adatait a rendszerbe. Ezután Ön kap egy SMS-üzenetet egy kóddal, amit szintén be kell vinni a rendszerbe (Amennyiben nem rendelkezik mobiltelefonnal, az orvos lefényképezi vagy beszkenneli az Ön okmányait, hogy azokat a szerződéshez csatolhassa)

* Ezt követően az orvos kinyomtatja a szerződést, amit két példányban kell aláírni (az egyik példány Önnél marad)

* Egy orvos legfeljebb 2000 pácienst szolgálhat ki (kivételt képeznek a 2000 fős lakosságot meghaladó falusi közösségekben dolgozó háziorvosokat). Úgyhogy nem ajánlatos sokáig hezitálni

 MÁR AZ ELSŐ JELEK ESETÉN FORDULJON ORVOSÁHOZ

* Az egészségével kapcsolatosan felmerülő bármilyen kérdéssel érdemes az orvosához fordulni. Az egészségügyi problémák többsége már az elsődleges ellátás során orvosolható, különösen, ha idejében kér segítséget.

* A elsődleges ellátást végző háziorvosok a kivizsgálás és a kezelés mellett beutalót adhatnak ki a további szakorvosi vizsgálatra, recepteket írhatnak ki (beleértve a kedvezményes vényeket), valamint igazolásokat állíthatnak ki.

HÁLAPÉNZEK NÉLKÜL

* 2018-tól a háziorvost foglalkoztató intézmény közvetlen finanszírozásban részesül a vele szerződésben álló minden egyes páciens ellátásért.

* Az elsődleges (háziorvosi) ellátást biztosító egészségügyi intézmények finanszírozását az állam biztosítja. Ezért ne feledje: mikor felkeresi az orvosát, olyan szolgáltatásban részesül, amely már kifizetésre történt az Ön adójából (tehát nem kell bankókat csúsztatni a zsebekbe).

Лікар