Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

У Чопі пройшов загальноміський суботник (ФОТО) / Általános munkaszombaton vett részt Csap lakossága

0

Сьогодні, 14 квітня, у Чопі пройшов загальноміський суботник. До прибирання долучилися працівники міськради, загальноосвітніх шкіл, ДНЗ “Казка”, ДМШ, комунальних підприємств, міської лікарні, Будинку культури, депутати та небайдужі мешканці міста.

Цього дня на вулиці Головній на місці зламаних дерев було висаджено близько 30 молодих сакур.

Працівники міської ради прибрали територію поблизу адміністративних будівель (вулиця Залізничників, 1, Миру, 13 А) побілили бордюри та дерева на вулиці Йосипа Бокшая, оновили  альпійські гірки та висадили на ній квіти. Також до ладу до були приведені обеліск загиблим воїнам у Другій світовій війні,  пам’ятник “Невинно загиблим жертвам Другої світової війни”, у сквері побілені дерева.

Крім того, робітники комунальних підприємств пофарбували бордюри, прибрали ділянку поблизу свого адміністративного корпусу, а представники медичних і навчальних закладів разом із учнями навели лад на території міської лікарні, садочку та шкіл.

Április 14-én általános köztisztasági akciót tartottak Csapon. A közterületek takarításában aktívan részt vettek az önkormányzat alkalmazottai, az iskolák, a Kazka óvoda, a zeneiskola növendékei, az önkormányzati vállalatok dolgozói, a városi művelődési ház munkatársai, a helyi képviselőtestület tagjai, és a város lakosságának nagy része.

A város Holovna (Fő) utcáján a vandálok által kitört csemeték helyett közel 30 japáncseresznye-fa került kiültetésre.

Az önkormányzat alkalmazottai feltakarították a hivatali épületek (Zaliznicsnikiv u. 1. és Béke u. 13 A.) környékét, lemeszelték az útszegélyező kövezetet és a Boksay utcai fák törzsét, felásták a virágágyásokat, és friss virágokat ültettek ki. Úgyszintén rendbe hozták a Hősök sírjának és a 2. világháború ártatlan áldozatai emlékművének térségét, ahol a fák törzsét is lemeszelték.

Az önkormányzati (kommunális) vállalatok alkalmazottai elvégezték az útszegélyek meszelését, feltakarították a hivatali épületeik környékén télen felgyülemlett szemetet, a tanintézmények és a kórház dolgozói és tanulói pedig a hozzájuk tartozó területeken végeztek tisztogatást.