Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

У ДНЗ “Казка” провели спортивну розвагу “Хай вогник творить нам добро” (ФОТО) / Hogy a láng csakis a hasznunkra legyen címmel rendeztek ügyességi vetélkedőt a Kazka óvodában

0

Усім дорослим відомо: вогонь може бути дуже небезпечним, але водночас він друг і помічник людини. Тому навчити дітей відповідально поводитися з вогнем – справа досить складна.

У дошкільному навчальному закладі “Казка” учора, 17 квітня, до Дня пожежної охорони проведено спортивну розвагу “Хай вогник творить нам добро”. Малеча разом із вихователями та інструктором із фізкультури переконалася, що вогонь може бути корисним і небезпечним, згадала про причини виникнення пожеж, їхні наслідки; разом зі своїми друзями навчилася миттєво реагувати на небезпеку, яку створює вогонь, що вийшов із-під контролю.

Старші дошкільники взяли участь у естафетах «Загаси вогонь», «Склади аптечку» та «Спритні рятівники», у котрих проявили фізичні якості та знання з пожежної безпеки. Під час спортивної розваги панував хороший настрій та весела атмосфера.

Minden felnőtt tisztában van azzal, hogy a tűz rendkívül veszélyes, ugyanakkor jó barátja és segítője is az embereknek. Ezért meglehetősen nehéz feladat elsajátíttatni a gyerekekkel, hogy óvatosan és felelősen bánjanak vele.

A csapi Kazka óvodában április 17-én „Hogy a láng csakis a hasznunkra legyen” címmel rendeztek ügyességi vetélkedőt. A kiscsoportosok a nevelőik és a testnevelőjük vezetésével győződhettek meg arról, hogy a tűz lehet hasznos és veszélytelen, megismerkedtek a tűzvészek keletkezésének okaival és azok következményeivel; megtanulták, hogyan reagáljanak azonnal az ellenőrizetlenül hagyott lángok által okozott veszélyhelyzetekre.

A nagycsoportos óvodások pedig ügyességi vetélkedők keretében mérték össze tudásukat a tűzoltás, az elsősegélynyújtás és a tűzoltók munkájával kapcsolatban, mely során fizikai és észbeli képességeiket összemérve fejlesztették tudásukat a tűzvédelem tekintetében.