Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

Відбулося засідання 29 сесії Чопської міської ради VII скликання (ФОТО) / Lezajlott a VII. összehívású Csapi Városi Tanács 29. ülésszaka

0

Сьогодні, 25 квітня, відбулося засідання 29 сесії Чопської міської ради VII скликання.

До порядку денного було підготовлено та обговорено 26 проектів рішень сесії, серед яких 1 додаткове питання, 1 виключене з порядку денного, 1 направлене на доопрацювання, а 4 не прийняті більшістю голосів.

Засідання розпочалося з привітання депутатів, які у міжсесійний період відзначали дні народження. Після чого представник Ужгородського РВП Ужгородського ВП ГУНП України у Закарпатській області Едуард Тороній розповів про результати діяльності Ужгородського районного відділення поліції ГУНП в Закарпатській області на території міста Чоп у 2017 році.

Міські обранці заслухали та затвердили звіт міського голови про діяльність виконавчих органів ради та про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради за 2017 рік, про роботу постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку, Міську програму забезпечення права дитини на виховання у сімейному оточенні на 2018-2025 роки, зміни до Програми благоустрою м. Чоп на 2017-2018 роки, до Програми соціально-економічного розвитку на 2018 рік, до бюджету міста на 2018 рік.

Крім того, під час засідання були прийняті зміни у штаті міського Будинку культури, у плані підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2018 рік, щодо орієнтовного терміну звітування депутатів перед територіальною громадою, скасовані нормативно-правові акти Чопської міської ради.

Також були затверджені 10 рішень щодо земельних питань.

Більшістю голосів не були прийняті проекти про фінансово-господарську діяльність комунальних підприємств ЧМР “Чистий Чоп” і “Водоканал Чоп”, про Програму фінансової підтримки комунальних підприємств м. Чоп на 2018-2020 роки, про відмову в затверджені Комплексної Програми забезпечення безпеки громадян шляхом виправлення засуджених та запобігання вчинення ними повторних злочинів в місті Чоп на 2018 – 2020 роки, а на доопрацювання направлене рішення про затвердження міської програми “Впровадження системи вуличного відеоспостереження в м. Чоп на 2018-2020 роки”.

Április 25-én megtartották a VII. összehívású Csapi Városi Tanács 29. ülésszakát.

A képviselői közgyűlés napirendjén 26 határozati javaslat és 1 kiegészítő kérdés szerepelt, amelyek közül egy pontot töröltek, egyet átdolgozásra utaltak, négyet pedig nem fogadtak el többségi szavazással a városatyák.

Az ülés kezdetén köszöntötték azokat a képviselőket, akik az elmúlt ülésszak óta születésnapukat ünnepelték. Ezt követően Eduard Toronyij, az ukrán nemzeti rendőrség ungvári járási kapitánysága képviseletében beszámolt a nemzeti rendőrség 2017-ben Csapon elvégzett munkájáról.

A képviselőtestület meghallgatta a városi tanács elnökének beszámolóját a végrehajtó szervek 2017. évi tevékenységéről, és az államszabályozási politikának a helyi tanácsok végrehajtó szervei által történt megvalósításáról, az önkormányzati és ingatlankezelő, szállítási és telekommunikációs kérdésekkel foglalkozó állandó bizottság munkájáról, a gyerekeknek a családi környezetben történő nevelésére vonatkozó jogai biztosításának városi programja 2018-2025-ös éveket illető végrehajtási terveiről, valamint Csap 2018-as évre vonatkozó szociális-gazdasági programjáról.

Ezen kívül a testület elfogadta a városi Művelődési ház személyi állományának rendezéséről szóló határozatának módosítását a 2018-ra szóló gazdasági tevékenység tekintetében, a képviselői beszámolók határidőit, valamint a Csapi Városi Tanács által hozott normatív-jogi döntések eltörlését.

A képviselők 10 földkérdést érintő határozat tárgyában is döntést hoztak.

A városatyák nem fogadták el többségi szavazással a Csisztij Csop és a Vodokanal Csop önkormányzati vállalat pénzügyi-gazdasági tevékenységével kapcsolatos tervezetet, valamint a csapi önkormányzati vállalatok 2018-2020 évekre szóló pénzügyi támogatásának programját, a városi közbiztonságnak az elítéltek átnevelése és a visszaesés megelőzése általi javításának 2018-2020-ra szóló komplex programjának elutasítását, és további kidolgozásra utalta vissza a városi köztéri kamerás megfigyelési rendszer megvalósításának 2018-2020-ra kidolgozott programját.