Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

У жовтні стартує місячник добровільної здачі зброї

0

Шановні мешканці Чопа!

З метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів у жовтні розпочинається всеукраїнський місячник добровільної здачі зброї та боєприпасів.

З метою недопущення злочинів, пов’язаних із застосуванням вогнепальної чи іншої холодної зброї, з 1 по 31 жовтня 2018 року стартує місячник добровільної здачі зброї. Упродовж цього періоду громадяни, які мають нелегальну зброю та боєприпаси, вибухові речовини, можуть легально позбутися цих небезпечних предметів.

Нагадаємо, що у відповідності до ч.3 ст. 263 Кримінального кодексу України за незаконне носіння, зберігання, придбання, виготовлення, або збут вогнепальної зброї, боєприпасів чи вибухових речовин передбачено позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

Також незаконне носіння, виготовлення або збут кинджалів, фінських ножів чи іншої холодної зброї карається штрафом до 850 гривень, обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі до 3 років.

Згідно ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної (гладко ствольної), холодної чи пневматичної зброї  тягне за собою накладення штрафу на суму 119 до 170 гривень, з конфіскацією зброї або без такої.

Натомість, звільняється від кримінальної та адміністративної відповідальності особа, яка добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої. Таким чином, при добровільній здачі незареєстрованої зброї власник звільняється від відповідальності та отримує можливість її законно зареєструвати на себе або на своїх родичів.

З будь-яких питань, що стосуються здачі зброї, відповіді можна отримати у працівників з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи Ужгородського районного відділення поліції Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області за адресою: с. Оноківці, вул. Головна, 55, тел. 8(03122) 63-86-81, 739-789, 066-624-46-90.

                                                                                                                        Ужгородське РВП