Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

Інформація щодо осіб, які повернулися з-за кордону

0

Відповідно до інформації Закарпатської ОДА понад 30 мешканців міста Чоп повернулися із-за кордону і взяли на себе зобов’язання щодо самоізоляції.

Шановні мешканці міста Чоп, котрі повернулися із-за кордону, просимо дотримуватися 14-денної самоізоляції (домашнього карантину) заради збереження здоров’я оточуючих. Тільки спільними зусиллями ми зуміємо уникнути розповсюдження коронавірусу COVID-19.

korona-1

 

Відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19:

- адміністративна:

1)  штраф від 17000 до 32000 грн. за порушення правил карантину;

2) для посадових осіб штраф від 34000 до 170000 грн. за порушення правил карантину.

korona-2

Відповідальність за порушення правил карантину при коронавірусі відповідно до ст. 325 Кримінального Кодексу України: “Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, -

карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Шановні мешканці міста Чоп! Якщо Ви володієте інформацію щодо порушення режиму самоізоляції Вашими сусідами, котрі повернулися з-за кордону, то просимо звертатися до Чопської міської ради: 71-12-42.

Що означає “самоізоляція”?
Самоізоляція – це перш за все утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).
Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Самоізоляція потрібна якщо:
– ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19;
– якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19;
– якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї окремих регіонів Італії (Ломбардія, П’ємонт та Венето) або з інших країн про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України – навіть якщо у вас відсутні симптоми;
– якщо ви нещодавно повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Скільки триває самоізоляція?
Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Що робити, якщо Ви проживаєте не одні.
Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, зокрема, вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.
Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Що робити якщо в Вас з’явились симптоми?
Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.