Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

Петрівка

0

Петрівка — село в Україні, в Ужгородському районі Закарпатської області.

Село засноване у 30-х роках переселенцями з Великоберезнянщини, Міжгірщини і Хустщини, що купили землі на півдні Ужгородщини, що в той час ще входила до складу Австро-Угорської імперії, аж до Другої світової війни, коли землі були конфісковані більшовиками. Наприкінці 1930-х було закладено цвинтар, на ньому встановили хрест і дзвіницю. У 1936 на цьому ж місці збудовано дерев’яну церкву, що була зруйнована в 1950 році. Та невдовзі громада відбудувала нову з вальків, що теж була зруйнована радянською владою в 1967 році. Після здобуття Україною незалежності у 1991 році громада почала збирати кошти на відбудову нової церкви. Відбудова завершилася у 1992 році і була результатом співпраці православної та греко-католицької громад, що зараз спільно використовують церкву.

У 1936 р. на місцині Сернєгат було споруджено невелику дерев’яну церківцю, очевидно, каркасної конструкції і куплено дзвін, вилитий 1937 р. Ф. Еґрі.

Головними майстрами були Глеба, що прийшов із с. Бабичі, та Микола Скунць, виходець із Міжгір’я. У 1937 році на кошти перших переселенців придбано дзвін, вилитий у селі Малі Геєвці у знаменитого майстра по виготовленню дзвонів Ференца Егрі. У 1948 році жителі села дізнались, що радянська влада хоче забрати дзвін у село Добронь, на потреби колгоспу. Жителі села переховували дзвін по своїм хатам, допоки не дали дозвіл на його встановлення у 1952 році.

Церкву розібрали в 1950 p., але люди добилися дозволу на відбудову і господареві, який узяв дерево з церкви, довелося його повернути. Церкву поставили на новому місці, на кладовищі і тоді ж почали довкола дерев’яної споруди будувати нову церкву з вальків на кам’яному фундаменті, а черепичний дах мала увінчати маленька вежка. Усе це розгнівало районне керівництво.

Одного дня 1967 р. в селі десантувалися місцеві начальники з кагебістами, і церкву було зруйнувало трактором. На цвинтарі лишилася простенька дерев’яна дзвіниця. Новий мурований храм збудовано спільно греко-католицькою та православною громадами, по боках фронтону встановлено символи обох конфесій.

Ділянку під церкву виділила зі своєї землі Ганна Бабинець. До зведення храму особливо причетний отець Юрій Федака, а кошти зібрано в селі.

23 грудня 1991 року заснована греко-католицьку громаду «Сошествія Святого Духа» у селі Петрівка. Ділянку під будівництво церкви виділила зі своєї землі Ганна Бабинець, (яка з 1952 року і протягом багатьох років була дзвонаркою). 8 червня 1991 року було закладено перший камінь під будівництво храму. До зведення храму значних зусиль доклав отець Юрій Федака, який служив для вірників оновленої парафії села Петрівка з 1993 року і по 2007 рік. 8 травня 1993 року на фундаменті церкви отець Юрій Федака провів першу Божественну Літургію. Дзвін з дерев’яної дзвіниці на кладовищі встановлено у новозбудований храм у 1996 році. Новий мурований храм збудовано спільно греко-католицькою та православною громадами і по боках фронтону встановлено символи обох конфесій. Завершену церкву Святої Трійці освячено єпископами Мукачівської греко-католицької церкви І.Семеді, Й.Головачем та І.Маргітичем у 1996 році.

5 квітня 2011 року владика Мілан перед Архієрейською Службою Божою освятив пам’ятну дошку, що висить на стіні храму, ревному служителю Христової Церкви митр.прот. Георгію Федаці.

12 червня 2020 року село ввійшло до складу Чопської міської територіальної громади.

У селі розташована лінійна вантажно-пасажирська залізнична станція Львівської залізниці «Есень», де зупиняються приміські електропоїзди.

За даними перепису населення 2001 року у селі проживало 415 осіб.