Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

Місто Соколов-Малопольський (Польща)

0

Соколов Малопольський

 Офіційний веб-сайт міста

Рік підписання угоди про співпрацю: 2005

Місто Соколов Малопольський – засновано в 1569 році старостою Яном Пілецьким. Міські права надав йому король Зигмунт Август.

Соколовську гміну (район) утворює місто Соколов Малопольський і 10 сіл. Органами самоуправління гміни є бургомистр (міський голова) з заступником і міською радою, яка складається з 15 чоловік. Обслуговуванням населення займається Управління гміни і міста, яке має кільканадцять відділів. Нині в місті проживає 4.041 чоловік, а в селах всього 12.667 чоловік.

Соколовська гміна має сільськогосподарський характер. На її терені функціонує 3.394 сільських господарств середньою площею 3,75 га. Вирощують тут переважно зернові і просапні культури. У тваринництві домінує свинарство і скотарство.

На території Соколовщини зареєстровано більше 1.200 економічних суб’єктів. Тут немає жодних великих промислових підприємств. Діють натомість менші підприємства.

На терені соколовської землі існує шість римо-католицьких парафій.

Діють тут комплекси шкіл, у склад яких входять початкові школи, публічні гімназії, а також профільований ліцей, комерційний, гастрономічний і інформативний технікуми, ліцей для дорослих і професійно-технічна школа. При декількох з них функціонують також дитячі садки. У школах функціонують спортивні майданчики, дидактична база постійно поширюється і модернізується.

Культурну і спортивно-рекреаційну діяльність у Соколовській гміні організовує і координує гмінно-міський центр культури, спорту і рекреації. Центр знаходиться в будинку давньої синагоги у Соколові Малопольському, а в селах діють дев’ять клубів. Другою культурною установою є міська і гмінна публічна бібліотека.соколов 2

Цікавий весь урбаністичний план старого Соколова, занесений у Реєстр пам’яток старовини, а особливо мальовничі вулички. Привабливі фрагменти земляних оборонних валів з кріпосним ровом з початку ХVІІ століття у парафіяльному місті поруч цвинтаря. Чарівний також один із найкраще збережених у Підкарпатті єврейських цвинтарів з близько 250 мацевами з ХVІІ-ХХ століть.

Соколовська гміна має ряд видавництв на тему її минулого і сучасності. Від листопада 1992 року Товариство і Центр культури систематично видають суспільно-культурний щомісячник „Соколувський кур’єр”.

соколов