Будівельна амністія

Дата: 18.01.2022 11:16

Будівельна амністія – це крок держави на зустріч людям, які свого часу, з різних причин, не оформили своє будівництво – через незнання законодавства, територіальну недоступність відповідних органів тощо. В Україні вона триває з 31 серпня 2018 року згідно з наказом Мінрегіону від 03.07.2018 року №158.

Будівельна амністія поширюється на об’єкти незначного класу наслідків: індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року; будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року. Головна умова – щоб вони відповідали цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшли технічне обстеження.

Замовник або його уповноважена особа має подати в Центр надання адміністративних послуг м.Чоп:

- заяву про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують також);

- один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації;

- звіт про проведення технічного обстеження (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу ІІ Порядку);

- засвідчені в установленому порядку копії  документа, що посвідчує право власності  чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;

- технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку).

При цьому, технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.

Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється безоплатно впродовж 10 робочих днів з дня подання відповідної заяви.

Прийняття в експлуатацію об’єктів за процедурою будівельної амністії здійснюється безоплатно. Штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів, які надають право на їх виконання та за експлуатацію або використання об’єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, – не застосовуються.