Внесені зміни до правил перетину кордону

Дата: 08.03.2022 10:59

З метою гарантування безпеки та збереження життя і здоров’я дітей під час військової агресії Російської Федерації проти України спрощено правила виїзду з України дітей, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, перебувають під опікою, піклуванням і не досягли 18-річного віку, а також дітей, які виїжджають у супроводі одного з батьків або в супроводі баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима, інших осіб.

28 лютого та 1 березня 2022 року прийнято постанови Кабінету Міністрів України № 166 та №179 відповідно, якими доповнено пункт 24 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57. Внесеними змінами передбачено, що виїзд за межі України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сімейних формах виховання і не досягли 18-річного віку, здійснюється у супроводі законного представника або іншої уповноваженої ним особи за наявності письмового погодження органу опіки та піклування чи військової адміністрації.

Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, здійснюється у супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима, або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування. Нотаріально посвідченої згоди другого з батьків наразі непотрібно.

Після прибуття вищезазначених категорій дітей за місцем призначення, особи що супроводжують кожну дитину, зобов’язані протягом одного робочого дня звернутися до консульської установи України в країні перебування для постановки дитини на тимчасовий консульський облік.