Визначено коло чоловіків з дітьми, які мають право на виїзд

Дата: 08.03.2022 11:45

Указом Президента від 24.02.2022 р. №69/2022 в Україні запроваджено загальну мобілізацію. Вона проводиться протягом 90 діб із дня набрання чинності цим Указом. З прийняттям зазначеного нормативно-правового акту введено обмеження на виїзд за межі України на період воєнного стану чоловіків від 18 до 60 років та визначено коло осіб з дітьми, яких ці обмеження не стосуються.

Перетинати кордон мають можливість чоловіки:

• на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років,
  • які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років (за наявності документів що мати дитини  або померла, або позбавлена судом батьківських прав, або визнана недієздатною),
  • на утриманні яких є дитина з інвалідністю;
  • які є усиновителем, опікуном або чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.

Факт розірвання шлюбу та встановлення місця проживання дитини з батьком, що передбачає обов'язок матері щодо утримання та виховання дитини не доводять факт відсутності участі матері у вихованні дитини та не підтверджує наявність у батька статусу такого, що сам виховує дитину. Враховуючи вище наведене, чинне законодавство України не уповноважує орган опіки та піклування  за таких обставин видавати довідки на підтвердження статусу батька-одинака або особи, яка самостійно виховує дитину, особливо якщо батьки з дітьми не зареєстровані і не проживають на території того органу опіки та піклування за місцем звернення.