Стартує заборона на вилов річкових раків

Дата: 31.05.2022 17:27

Відповідно до наказу Управління державного агенства меліорації та рибного господарства у Закарпатській області від 25 травня 2022 року №184 з 1 червня по 25 липня 2022 року та з 20 серпня по 30 вересня 2022 року в області триватиме заборона на вилов річкових раків.

Заборону встановлено з метою забезпечення охорони цього виду водних біоресурсів під час їх природного відтворення та збільшення їх запасів у водоймах Закарпатської області.

Лов цих членистоногих під час заборони є грубим порушенням рибоохоронного законодавства відповідно до ст. 85 КУпАП. За незаконний вилов раків передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, розмір якого сягає до 680 гривень. Крім того, за кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки в розмірі 3 332 грн.

Також в Правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам – 10 см. Окрім того, забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше за годину від заходу сонця та раніше за годину до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Про про порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів необхідно повідомляти на «гарячу лінію» патруля: (098) 585-61-64.