Захист овочів від хвороб

Дата: 20.07.2022 08:36

Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області повідомляє, що періодичне випадання дощів сприяє проявленню та розвитку хвороб овочевих культур: пероноспороз, антракноз огірків, фітофтороз, альтернаріоз томатів. Для недопущення подальшого розвитку вищевказаних хвороб, що може призвести до передчасної загибелі рослин та втрат урожаю, необхідним є проведення обробітків фунгіцидами.

Для захисту томатів від фітофторозу, альтернаріозу дозволено використання препаратів: азогард, глобстар, ацидан, вальтер, захист, квадріс Топ, квадріс, кольт, ксеон, магнікур Нео, ревус Топ, ридоміл Голд, скор, тайлер, тайтл, танос, тікос, фантасті, фитал, цілитель, чарівник, юнкер, інші, відповідно до «Переліку пестицидів, дозволених до використання в Україні».

Для захисту огірків застосовують: азогард, глобстар, квадріс, ефатол, магнікур Буст, магнікур Енерджі, ридоміл Голд - проти пероноспорозу, азогард, глобстар, квадріс – також проти антракнозу, аскохітозу.

При проведенні обробітків овочевих культур пестицидами, необхідно суворо дотримуватись строків очікування до збору урожаю, які вказані на упаковках, застосовувати виключно засоби захисту рослин, дозволені для роздрібного продажу населенню, дотримуватись правил техніки безпеки та санітарних правил.