На порталі “Дія” можна отримати витяг про місце проживання

Дата: 08.08.2022 14:51

До уваги мешканців Чопської територіальної громади!

Відтепер, на порталі “Дія” можна отримати витяг про місце проживання.
Електронний документ можна завантажити на порталі та зберегти на смартфоні чи зручному носії.
Як зазначають в Мінцифри, щоб отримати витяг, потрібно авторизуватись на порталі “Дія”, обрати послугу “Витяг з реєстру територіальної громади” та натиснути “Отримати витяг”.
Витяг, зокрема, міститиме наявну у відомчій інформаційній системі ДМС інформацію про особу, адресу та дату задекларованого/зареєстрованого місця її проживання (перебування) або адресу та дату зняття з задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), або відомості про скасування декларування/реєстрації/зняття з задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування).
Крім того, на сформований витяг автоматично наноситиметься унікальний електронний ідентифікатор (QR-код). За його допомогою громадяни зможуть пред’явити витяг під час отримання адміністративних чи соціальних послуг – інформацію можна буде зчитати та перевірити спеціальними технічними засобами шляхом отримання даних із відомчої інформаційної системи ДМС.
Витяг формується відповідно до даних реєстрів територіальних громад станом на 23 лютого 2022 року.
Нагадуємо, що відповідно до Закону України № 1871-IX від 05.11.2021 року «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» ? зареєстроване місце проживання можна підтвердити завдяки:
1) паспорту громадянина України, виготовленого у формі книжечки;
2) паспорту громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для
виїзду за кордон;
3) витягу з реєстру територіальної громади.