Балог Іван Іванович

Фото без описуБалог Іван Іванович

Удостоєний звання “Почесний громадянин міста Чоп” відповідно до рішення 31 сесії VII скликання від 15 серпня 2018 року № 1 «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чоп» за благодійницьку та громадську діяльність, за довготривалу службу на благо громади міста, будівництво культових споруд, розвиток духовності та релігій в місті, проповідування мешканцям добра, взаємопорозуміння між конфесіями, толерантності та терпимості.

Балог Іван Іванович народився 20 квітня 1949 року у с.  Велика Добронь Ужгородського району в багатодітній родині. Середню освіту здобув у 1966 році в Доброньській середній школі. Тут і придбав першу професію – електрогазозварювальника. Пізніше навчався на менеджера по бізнесу. Працював у селах Ратовці та Холмок.

17 квітня 1971 року одружився і переселилися жити у Ратовці. З цього року почав працювати у «Закарпатлісі» на посаді головного логістичного менеджера.

З грудня 1971 року відбував обов’язкову військову службу в місті Москві, де з 1200 військовозобов’язаних його вибрали відповідальним за забезпечення харчуванням. В цьому ж році у нього народилася донька – Елеонора.

З строкової служби демобілізувався старшим сержантом у 1973 році. Повернувся працювати в «Закарпатліс», де пропрацював до 1987 року. І щось у тому році змінилося в його душі, він відчув прагнення до служіння Богові.

Це були важкі часи Радянського Союзу, офіційно ще не готували священників для угорської громади. Всіх, хто хотів стати священнослужителем, навчав науки теологїї у місті Берегові  єпископ Форгон Пал. Після трьох років навчання – так як в цей час характерним було нестача священників – його направили служити до християнської громади у Паладь – Комарівці, Соломоново, Чоп і Есень. Але  Іван Іванович продовжив навчання  і у 1994 року його висвятили у священники.

З часом,  коли молоді пастори, що навчалися за кордоном, стали повертатися до рідного села чи міста, Іван Іванович вирішив передати правлення божих служб у селах Паладь – Комарівці, Солмоново та Есень молодим наступникам. Оскільки місто Чоп, чопська громада та чопська реформатська церква йому були дуже близькі до серця, залишився служити міській реформатській громаді.

За цей час багато чого було зроблено разом: побудували нову церкву, парафію, залу для заняття з молодими вірянами, що дуже згуртувало громаду та спонукало долучитися до богослужінь нових прихожан. Як священнослужитель Балог Іван Іванович завжди проповідував вірянам тільки добро, взаємоповагу, прививав любов до ближнього, взаємопорозуміння між конфесіями, толерантність та терпимість.

У 90-х роках за сприяння Івана Івановича чопська громада отримала рентген-апарат та стоматологічні обладнання з Швейцарії через благодійний фонд «Крихти Лазара», яке і до тепер служить всій громаді міста у міській лікарні. Протягом багатьох років цей благодійний фонд постійно надавав допомогу малозабезпеченим мешканцям міста.

Іван Іванович вісім років був деканом Ужгородського церковного округу Закарпатської реформатської церкви. Тепер цю посаду вже 12 рік обіймає його син – Аттіла Іванович Балог – який пішов по стопах батька. Цей факт із невимовною гордістю наповнює його серце і до тепер.

За 30 років служіння чопській громаді і багато скорботного трапилося з Іваном Івановичем. У 1994 році у трирічному віці трагічно загинув перший онук Томаш. 28 травня 2011 року на 39 році життя померла донька Елеонора, яка залишила на виховання Івану Івановичу з дружиною 13 річну онуку. Після всього пережитого він і сам важко захворів. Дякуючи Богові, лікарям та молитвам чопської реформатської громади Іван Іванович і до сьогодні з відданістю служить на радість усім та й надалі доносить Слово Боже до всіх охочих.

Іван Іванович помер 19 лютого 2021 року, покинувши цей світ на 72 році життя.