Чопська міська рада
Закарпатська область, Ужгородський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Чопська музична школа

Офіційна веб-сторінка Чопської музичної школи 

Історія Чопської ДМШ

Чопська ДМШ була створена, як базовий районний мистецький навчальний заклад, в 1968 році, на базі діючої філії Ужгородської ДМШ ім. П.І.Чайковського та музичної студії при Чопському міському клубі залізничників Львівської залізниці.
Основним завданням школи стало створення умов для всебічного професійного розвитку і навчання обдарованих дітей Ужгородського району; збереження багатонаціональної культурної спадщини нашого краю; створення передумов для формування мережі початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів в Ужгородському районі. Також, відкриття музичної школи мало сприяти розвитку естетичного виховання дітей, створенню аматорських колективів та пропаганді музичного мистецтва у районі.

За період 1968-2003 роки було створено дев’ять філій, які по мірі їх зміцнення, з точки зору матеріально-технічного стану, кадрового забезпечення, росту контингенту учнів, набували самостійності, перетворюючись на окремі навчальні заклади.
З отриманням міста Чоп статусу міста обласного підпорядкування у 2003-2005рр. заклад Чопської ДМШ був переданий із підпорядкування відділу культури і туризму Ужгородської РДА до Управління освіти, культури, молоді і спорту Чопської міської ради
Засновником і керівником, який очолював школу до 1990 року, був Гомічко Павло Ігоревич – ветеран праці, ветеран Великої вітчизняної війни, керівник відомого на весь Радянський Союз оркестру Гуцульських народних інструментів будинку культури Рахівського лісокомбінату, керівник ансамблю „Тиса” (50-ті роки), колишній засновник та директор Рахівської і Ясинянської ДМШ, керівник хору Чопського локомотивного депо та самодіяльного хору „Перемога” с. Велика Добронь (70-ті роки).
В період з 1968-1999 р. в школі працював завучем Мильбавер Войтех Олександрович – викладач скрипки, талановитий музикант.
Протягом багатьох років творчо-адміністративний тандем цих керівників сформував чисельні традиції школи, напрацював напрямки розвитку школи, як початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу на багато років вперед.
З 1990-1994 рр. директором Чопської ДМШ був Павло Павлович Гомічко. Як колишній випускник школи та досвідчений музикант, він вніс свій помірний вклад для подальшого встановлення та розвитку музичного мистецтва в місті Чоп.
З 1995-2009 рр. директором Чопської ДМШ був Гайналій Андрій Васильович – ветеран праці, викладач-методист, член національної Ліги українських композиторів–аматорів Закарпаття, колишній директор Перечинської, Углянської, Середнянської ДМШ, керівник хору ветеранів м. Чоп, співавтор численних збірок присвячених вивченню фольклору Закарпаття. Як досвідчений керівник багато уваги приділяв молодим викладачам, сприяв їх професійному встановленні та розвитку, як музикантів.

Навчальним закладом було закладено міцне підґрунтя для формування молодих спеціалістівв галузі мистецтва.
Багато відомих діячів культури, викладачів, музикантів євипускниками нашого закладу, або розпочинали свою педагогічну кар’єру на теренах Чопської дитячої музичної школи. Серед них такі як:
Петро Мага – народний артист України; Вікторія Рацюк – диригент-режисер, дипломант міжнародного конкурсу диригентів в Польщі місто Катовіце, магістр театрального мистецтва, викладач Київської музичної академії України ім. П.І.Чайковського. Кіш Ібоя – викладач Ужгородського музичного училища ім. Д.Задора, Гіді Василь – директор Малодобронської школи мистецтв. Сисоєва Галина – зав. відділом в м. Свердловськ (Росія). Палко Тиберій – викладач Ужгородського коледжу мистецтв.
Наші випускники працюють викладачами в таких країнах як: Угорщина, Словаччина, Чехія, Польща, Румунія, Росія. В стінах школи склалися династії викладачів: родини Гомичко, Мільбаверів, Гасич, Гіді, Сані, Ванца, Палко, Фекете, Катона.
Одним із пріоритетних напрямків в роботі школи стало колективне музикування. В школі працювали такі колективи: викладацькі та учнівські оркестри народних інструментів, учнівський духовий оркестр, ансамбль баяністів, ансамбль народних інструментів, учнівський хор школи, вокальний ансамбль викладачів, багато ансамблів малих форм.

Сьогодення школи

Навчальний процес передбачає індивідуальні та групові заняття, які проходять у вільний від загальноосвітньої школи час до 20.00 год. 6 днів на тиждень.
Навчання ведеться на українській та угорській мовах.
З 2009 року директор школи – Гісем Маргарета Йожефівна. Випускниця Чопської ДМШ (1985 р.) закінчила: Ужгородське державне музичне училище ім. Д. Задора за фахом викладач фортепіано, концертмейстер ( 1989 р.); Дрогобицький державний педагогічний інститут ім. І. Франка, музичне відділення за фахом – музичне виховання (1996 р.); Київський державний вищий навчальний заклад при Академії наук України” Університет менеджменту освіти” за фахом – управління навчальним закладом (2010 р.), магістр. З 1988 р. працює викладачем по фортепіано в Чопській ДМШ.З 1999-2005рр. була завучем школи. За період роботи багато учнів її класу брали участь в різноманітних конкурсах і обрали професію музиканта-викладача та продовжують своє навчання у вищих учбових закладах або працюють за обраним фахом. Інноваційні методи і форми роботи, які запроваджуються нею отримують високу оцінку серед фахівців-професіоналів. Нагороджена чисельними грамотами та подяками.

Роботою відділів керують заввідділами, які відповідають за рівень виконання навчальних планів, за рівень підготовки учнів відділу до концертних виступів, методичних майстер-класів, відкритих уроків, академконцертів, конкурсів, іспитів, ведуть наставницьку діяльність.
Школа традиційно демонструє високі результати навчально-виховного процесу. Про високий рівень виконавської майстерності учнів свідчать чисельні перемоги на Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсах.
В школі працює 24 викладача, з них 15 викладачів є випускниками нашого закладу. Учнів навчають висококваліфіковані професіонали: 18 викладачів мають повну вищу освіту за фахом та 6 викладачів – середньо-спеціальну освіту.
У реалізації музично-виховної діяльності педагогічний колектив школи опирається на особистісно-орієнтовану методологію. Її сутність складається у визнанні здатності кожного учня до розкриття власного потенціалу на основі саморозвитку за умови створення з боку викладачів активного навчального середовища, а також партнерських відносин, що сприяють самопізнанню дитиною самого себе. Для цього викладачами школи використовуються різноманітні форми та методи проведення заходів, таких як:
– в школі понад 10 років проводиться конкурс на краще виконання етюдів учнями 2-го та 3-го класів школи;
– останні 4-ри роки в школі започатковано свято першокласника „Посвячення в юного музиканта”;
– традиційними стали благодійні концерти-зустрічі учнів закладу з вихованцями дитячих будинку „Добрий саморитянин” та дитячого будинку сімейного типу в с. Ратовці.
– в рамках підготовки до міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів проводяться відбіркові концерти претендентів на участь;
– тематичні шкільні вечори на різні теми, конкурси, вікторини, олімпіади.
Щорічно викладачами школи організовуються поїздки в музеї, на концерти й спектаклі, запрошуються творчі колективи й виконавці з інших шкіл. А з метою профорієнтації в закладі проводяться зустрічі з діячами культури такими як: Ігор Білик, Михайло Керецман, Етелла Чуприк та майстер-класи Ганна Касо, Ірина Ліпатова, Наталя Шіпош, Олена Тимчик.
На базі школи неодноразово проводилися обласні методичні семінари з питань викладання фортепіано, загального фортепіано, музичної літератури, хорових дисциплін.
У середньому 3-4 випускника школи щорік продовжують своє професійне навчання в мистецьких закладах області І-ІІ рівня акредитації. На сьогоднішній день 10 випускників школи успішно навчаються в Ужгородському державному музичному училищі ім. Д.Задора, в Ужгородському коледжі культури і мистецтв та на музичному відділі Гуманітарно-педагогічного коледжу МДУ м. Мукачево.

Фортепіанний відділ

На фортепіанному відділі під керівництвом Притули К. Я. навчається 70 учнів,  працює 9 висококваліфікованих викладачів (Белович Я.Є., Ванца Е.А., Гісем М.Й., Гурковська В.М., Дроздова Є.Ф., Заяць Н.В., Катона А.К., Притула К.Я., Сабо Л.Ш., Пілявська-Дьоминова А.І.), семеро з них є випускниками нашого закладу.

Учні відділу щороку активно виступають на концертах і різноманітних конкурсах, де займають призові місця. Велике значення на відділі приділяється ансамблевій грі. Перемоги на міжнародних і обласних  конкурсах фортепіанних дуетів свідчать про популярність цього виду музикування серед учнів відділу.

З 2000 року викладачі відділу вивели учнів на сцени Міжнародних, Всеукраїнських та Регіональних конкурсів. В цьому напрямку багато зусиль приклали: Гурковська В.М., Притула К.Я.–  викладачі-методисти вищої категорії; Заяць Н.В., Гісем М.Й.- викладачі вищої категорії.  Учні Псуй Марія, Болдаєва Рената, Гурковська Каміла,  Калістратова Аделіна, Дроздова Олександра – викл.Гурковська В.М; Русин Катерина, Матлі Анна-Марія, Зан Роланд – викл. Притула К.Я. ; Анджієвська Олександра, Расоха Софія, Сілва Каміла  – викладач Заяць Н.В.; Васечко Каріна, Гіжан Дар’я, Сабо Юлія –   викладач Гісем М.Й. –   ставали лауреатами, дипломантами, або були відзначені спеціальними грамотами, дипломами на таких конкурсах як: „Срібний дзвін”, „Конкурс ім. Анатолія Затіна” м. Ужгород; „Конкурс піаністів ім. Н. Нижанківського” м. Стрий; „Конкурс піаністів ім. С. Ріхтера” м. Житомир; Всеукраїнський конкурс піаністів „Чернігів скликає таланти” м. Чернігів; „Відкритий конкурс юних виконавців  ім. Людвіга ван Бетховена”  м. Харків.; «Подільський водогай» м.Вінниця; Міжнародной конкурс піаністів м. Вашарошномень, Угорщина.

На відділі традиційно активно ведеться науково-методична робота по вивченню та формуванню авторських методик викладання гри на фортепіано.  Задля цього викладачі в останні роки запрошують на зустрічі та майстер-класи передових, відомих викладачів.

З 2000 року на базі фортепіанного відділу проходив експеримент програм по 8-ми  та 6-ти річному навчанню, як дітей віком 5-ти, 6-ти років, і так званих „переростків”, а з 2006 року  перехід на такі програми навчання відбувся за наказом Міністерства Культури і Туризму України.

На базі фортепіанного відділу працює відділ загального фортепіано та додаткового інструменту, який займається з перспективними учнями з інших відділів задля якісної підготовки  при профорієнтації учнів. Організацією роботи в цьому напрямку здійснює викладач Заяць Н.В., а викладачі Дроздова Є.Ф., Катона А.К., Ванца Е.А. натхненно працюють з учнями загального фортепіано, які з задоволенням демонструють свої навички гри на фортепіано на різноманітних концертах і вечорах.

Відділ оркестрових документів

На оркестровому відділі навчається 36 учня по класу скрипки, кларнету, саксофону, блок флейти, труби. Працює 3 викладача: Герасимова І.В., Белович Б.Б., Чупаєва Н.О., з них двоє випускники Чопської ДМШ. Протягом багатьох років  завідуючою відділом  була Чупаєва Н.О. – викладач-методист вищої категорії, яка користується великою повагою серед колег, тепер її змінила на цій посаді Герасимова І.В.

Жоден важливий концертний захід нашого рідного  міста Чоп не відбувається без виступу ансамблю скрипалів „Скерцино”. До складу входять не тільки учні школи, а й наші вихованці, які закінчили навчання. Разом грають і діти, і дорослі. Це досить цікаво учням, а дорослим дає змогу відійти від своїх проблем у свій вільний час долучитись до спілкування з прекрасним. Протягом останніх 20-ти років колектив під керівництвом Чупаєвої Н.О. та концертмейстерами  Ванца Е. А., Гурковською В. М.  неодноразово посідав призові І та ІІ місця на обласних конкурсах струнних, камерних ансамблів та оркестрів. Так,  дипломом ІІ ступеня колектив нагороджений 6 разів, а дипломом І ступеня дворазово. Цей колектив виступає на багатьох сценах області.

Не хочуть відставати від старших і наші маленькі  скрипалі, які об’єдналися в ансамбль „Скерцинки” під керівництвом Герасимової І.В. В 2011 році на обласному конкурсі камерних оркестрів та ансамблів малих форм   вони отримали вперше ІІІ місце в категорії „А” серед ансамблів малих форм.

Ансамблі духових інструментів під керівництвом викладачів Беловича Б.Б. Фекете М.М. активно приймають участь в багатьох заходах міста, в обласних  та міжнародних конкурсах та фестивалях.

За останні роки відділ досяг значних  успіхів і на обласних конкурсах індивідуальних виконавців серед учнів старших класів, де учні посіли призові місця: Чернянчук Беата (скрипка),  викл.  Чупаєва Н.О.; Варламов Віталій (кларнет),  викл. Белович Б.Б;  Кеньгерц Давід (труба),  Балог Лайош (саксофон) – викл. Фекете М. М. , а призерами міжнародного конкурсу «Народні мелодії» стали учні Тома Вікторія, Санісло Габор – викл. Фекете М. М.

Викладачі відділу завжди намагаються виховувати у своїх учнях загальнолюдські якості. Перш за все –  любов до своєї національної культури, відкритість до сприйняття різноманітних культур світу і духовних цінностей людства.

Кращі учні відділу продовжують навчання в вищих навчальних закладах України та зарубіжжя.

Відділ народних інструментів

На сьогоднішній день,  завдяки наполегливій роботі з  популяризації народних інструментів керівника відділу Балог А.П. та викладачів відділу  Константинова М.С., Свистака В.В.  в останні  роки спостерігається зацікавленість серед молоді Чопа до народних  інструментів гітара та акордеон.

Відділ народних інструментів нараховує 26 учнів. На відділі працюють такі колективи, як ансамбль гітаристів «Рондо», кер. Константинов М.С., ансамбль акордеоністів «Регістр», кер. Свистак В.В.

Викладачі організовують багато тематичних вечорів, свят з учнями свого відділу, а також  активно виступають в концертах школи та міста.

Учні відділу пробують свої сили на міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсах та фестивалях, на таких як: Балог Ганна та Ващинець Реґіна (гітара) викл. Балог А.П. на Всеукраїнському Фестивалі-конкурсі „Провесінь” в м. Кіровоград; Адам Іштван, викл. Балог А.П. та Гітт Євген викл. Фюзешерій І.С. на міжнародному конкурсі «Народні мелодії», Угорщина.

Ансамбль гітаристів „Рондо” та ансамбль акордеоністів „Регістр” систематично приймають участь в  обласному конкурсі ансамблів та оркестрів народних інструментів.

Протягом останніх шести років заввідділом Балог А. П. є  засновником та організатором відкритого шкільного конкурсу «Народні співанки» для учнів шкіл естетичного виховання Карпатського регіону.

 В 2013 році в цьому конкурсі прийняли участь 6 шкіл Закарпаття та  учні сусідньої держави Угорщини з міста Вашарашномень. Завдяки її старанням учні та викладачі школи, в  останні роки, мають змогу  приймати участь у різноманітних міжнародних конкурсах в Угорщині, де представляють та пропагують музичну культури України. Агнеш Павлівна сприяє розвитку та зміцненню міжнародних зв’язків ДМШ, активно підтримує музичну освіту ромів, пропагує збереження їх національної культури, стимулює їх до навчання.

Музично-теоретичний відділ

На даний момент на відділі працює 5 викладачів: Купрій К.Е., Мельник Е.Ф., Катона А.К., Ласка Т.Б., яка керує відділом.

Продовжуючи  традиції закладу, викладачі відділу не тільки викладають сольфеджіо, музичну літературу, сольний спів, керують вокальними та хоровими колективами, а і проводять цікаві відкритті уроки, методичні доповіді, тематичні вечори, лекції, заняття, шкільної учнівської філармонії, які присвячені творчості відомих композиторів, різним музичним стилям та напрямкам.

Якість викладання музично-теоретичних предметів дає можливість проводити на базі відділу Чопської школи обласних методичних семінарів: з питань викладання музичної літератури; по хоровому диригуванню.

 Понад 10 років в школі працює лауреат міжнародних і обласних конкурсів та фестивалів учнівський угорський вокальний ансамбль „Гармонія”, який створила і керує ним Мельник Е.Ф. За період існування колективу змінилися три покоління учасників. Колектив веде активне концертне життя, є бажаним гостем міжнародних  фестивалів в Угорщині, Румунії, Сербії, Словаччини. Ансамбль „Гармонія” активно виступає на фольклорних фестивалях Закарпаття, обласних конкурсах хорового мистецтва, займає призові місця. Жодне свято, концерт, захід в  місті Чоп не обходиться без участі цього колективу.

У 2008 році викладачем Купрій К.Е.  було створено учнівський  вокальний ансамбль „Роксолана” , творчість якого присвячена українській пісні. Вони співають, як Закарпатські народні пісні, так і твори українських композиторів.  Купрій К.Е. також є керівником вокального ансамблю викладачів школи. Ці колективи активно виступають на теренах міста.

Також викладач Купрій К.Е.  є керівником хору учнів молодших класів та викладачем вокалу. Завдяки її наполегливості в роботі, цікавого дитячого репертуару юні музиканти з задоволенням займаються хоровим співом та готуються до концертів.

Ці дитячі колективи є успішними учасниками обласних конкурсів хорового мистецтва.

Клас сольного співу

У 2009-2010 навчальному році за ініціативи викладачів  Мельник Е.Ф. та Тимко С.В. на відділі музично-теоретичних дисциплін був створений клас сольного співу, де на даний час навчаються 18 учнів.

Учні цього класу роблять поки що перші свої кроки в оволодінні академічним, народним і естрадним співом, але вже виступають і беруть участь в різноманітних конкурсах, серед них такі як: Міжнародний конкурс «Народні мелодії», Угорщина; Міжнародний конкурс словацької пісні «Золотий соловей», смт. Середньє, обласний конкурс вокалістів.

Завдяки зусиллям викладачів Мельник Е.Ф., Купрій К.Е. та допомоги  небайдужих до мистецтва людей  вдалося відродити міський вокальний конкурс «Голос Чопа», який набуває все більшої підтримки та популярності серед дітей міста.

Відповідно до рішення 3 сесії восьмого скликання від 2 березня 2021 року №22 “Про перейменування Чопської дитячої музичної школи Чопської міської ради Закарпатської області та затвердження її Статуту у новій редакції” перейменовано на Чопську музичну школу Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області.

Директор: Гісем Маргарета Йожефівна

Адреса : м. Чоп, вул. Головна 19
Тел: 0312 711293

16 Серпня, 2021 р., 14:55
ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням 3 сесії 8 скликання Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області від 02.03.2021р. № 22

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь