Природні умови

Чоп – місто обласного підпорядкування, адміністративно відноситься до Закарпатської області. Статус міста отримав у 1957 році, а статус міста обласного підпорядкування – у травні 2003 році.

Місто Чоп розташоване у західній частині Закарпатської області у рівнинній місцевості, у межиріччі Тиси і Латориці. Відстань до обласного центру – м. Ужгорода – 24 кілометри, відстань до Києва – 780 кілометрів. Географічні координати – 48°25’52” північної широти, 22°12’30” західної довготи. Чоп – найзахідніше місто України, знаходиться на стику кордонів Словаччини, Угорщини і України. Завдяки своєму положенню є важливим автотранспортним і залізничним вузлом. Чоп – великий залізничний вузол, через який проходять і обробляються вантажі до країн Південної та Центральної Європи. Площа міста складає 6,19 кілометрів квадратних.

Природні умови міста зумовлені його розташуванням у верхів’ї Середньодунайської низовини на південний захід від масиву Карпатських гір. Висота над рівнем моря коливається в межах 102-107 метрів.

Переважають вітри західних та південних напрямків, кількість опадів – 700-750 мм на рік. Середні температури січня від -4, -3°С. Середні температури липня від +20°С. Ґрунти бурі широколистяних лісів та наплавні. Корисні копалини в адміністративних межах представлені будівельними глинами, піском, каоліном, андезітом. Чоп має дві річки – Тису і Латорицю. Захищений від паводків водозахисними дамбами. Дамба р. Тиса має відносну висоту 14,1 метрів, історично зафіксовані паводки у 1998 р. – 13,3 метра, у 2001 р. – 13,47 метра. Дамба р. Латориця має відносну висоту 7,6 метра, історично зафіксовані рівні у 1998 р. – 7,55 метра, у 2001 р. – 7,58 метра відповідно.