Чопська міська рада
Закарпатська область, Ужгородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Положення про звітування Чопського міського голови, постійних комісій, тимчасових контрольних комісій міської ради та депутатів міської ради

Додаток 5
до Статуту Чопської міської
територіальної громади

Положення
про звітування Чопського міського голови, постійних комісій, тимчасових контрольних комісій міської ради та депутатів міської ради

 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Положення про звітування Чопського міського голови, постійних комісій, тимчасових контрольних комісій міської ради та депутатів міської ради (надалі – Положення) визначає порядок звітування Чопського міського голови, постійних комісій, тимчасових контрольних комісій міської ради та депутатів міської ради перед міською радою та жителями Чопської міської територіальної громади.

Положення розроблене відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування, Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад”, “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншого діючого законодавства України.

1.2. Звіт – це публічна інформація міського голови, постійних комісій міської ради та депутатів міської ради про свою роботу, виконання завдань, доручень за певний період.

1.3. Звітування Чопського міського голови, постійних комісій міської ради та депутатів міської ради здійснюється з метою інформування, оцінки їх роботи, надання доручень і рекомендацій для майбутньої діяльності.

1.4. Завдання звітування:

1.4.1. Забезпечення прозорості, відкритості і демократичності системи місцевого самоврядування.

1.4.2. Забезпечення впливу громадськості на прийняття та виконання рішень у сфері місцевого самоврядування.

1.4.3. Сприяння громадському контролю за діяльністю депутатів, органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

1.5. Про свою роботу звітують:

1.5.1. Чопський міський голова перед Чопською міською територіальною громадою та перед міською радою.

1.5.2. Постійні комісії міської ради перед міською радою.

1.5.3. Депутати міської ради перед Чопською міською територіальною громадою.

1.6. Міська рада та її виконавчі органи сприяють у підготовці та проведенні звітування Чопського міського голови, постійних комісій міської ради та депутатів міської ради (депутатських фракцій, груп).

1.7. Письмові звіти Чопського міського голови, постійних комісій міської ради та депутатів міської ради (депутатських фракцій, груп), рішення органів та посадових осіб, прийняті за результатами звітування розміщуються на офіційному веб-порталі Чопської міської ради в мережі Інтернет і мають бути доступними для ознайомлення.

 2. Звітування Чопського міського голови

2.1 Звіт Чопського міського голови перед територіальною громадою.

2.2.1. Чопський міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою у спосіб, що забезпечує можливість жителям територіальної громади поставити запитання та отримати відповідь.

2.2. Звітування Чопського міського голови відбувається у кілька етапів:

2.2.1. Попереднє оприлюднення письмового звіту.

2.2.2. Проведення відкритої(-их) зустрічі(-ей) з жителями територіальної громади.

2.3. Звітування Чопського міського голови проводиться до 30 червня  року наступного за звітним.

2.4. Письмовий звіт Чопського міського голови, а також інформація про час, місце та спосіб організації звітування, розміщується не пізніше як за місяць до його звітування на офіційному веб-порталі Чопської міської ради в мережі Інтернет. Окрім того, інформація про час, місце та спосіб організації звітування може поширюватися в будь-яких засобах масової інформації, соціальних мережах, усіма доступними способами з метою ознайомлення з нею якомога більшої кількості жителів територіальної громади.

2.5. Звіт Чопського міського голови перед територіальною громадою повинен містити інформацію про проблемні питання в місті  та бачення щодо найефективнішого їх вирішення, відомості про його діяльність як головної посадової особи територіальної громади та концептуальні засади розвитку міста.

Після звітування міський голова може надати відповіді на поставлені жителями територіальної громади питання.

2.6.  Звіт Чопського міського голови перед міською радою.

2.6.1. На вимогу не менш як половини депутатів міської ради від загального складу ради на пленарному засіданні міської ради звітує про роботу виконавчих органів міської ради.

2.6.2. У вимозі депутатів міської ради  може бути вказаний перелік питань, які потребують окремого розгляду у межах звіту.

2.6.3. Слухання на пленарному засіданні звіту Чопського міського голови здійснюється у такому порядку:

а) доповідь міського голови про роботу виконавчих органів ради за звітний період у тому числі щорічного звіту про здійснення державної регуляторної політики;

б) відповіді на запитання депутатів міської ради.

2.7. За результатами звіту Чопського міського голови міською радою приймається рішення, яке містить, при потребі, доручення та рекомендації міської

ради, скеровані на реалізацію повноважень міського голови, передбачених законодавством України та Статутом Чопської міської територіальної громади.

2.8. Рішення міської ради, прийняте за результатами звіту міського голови розміщується на офіційному веб-порталі Чопської міської ради в мережі Інтернет.

3. Звітування постійних та тимчасових контрольних комісій міської ради

3.1. Постійні комісії міської ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язані звітувати про свою роботу на пленарному засіданні міської ради.

3.2. Міська рада самостійно визначає форму та орієнтовні терміни проведення звітів постійних комісій міської ради. Звітування, як правило, проводиться протягом року наступного за звітним.

3.3. Звіти постійних комісій міської ради повинні містити відомості про їх роботу у міській раді, участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень міської ради за попередній рік.

3.4. За результатами звіту постійної комісії міської ради приймається рішення міської ради, яке може містити при потребі, доручення та рекомендації міської ради, спрямовані на реалізацію повноважень постійної комісії міської ради, передбачених законодавством та Статутом Чопської міської територіальної громади. Рішення міської ради прийняте за результатами звіту постійної комісії міської ради оприлюднюється на офіційному веб-порталі Чопської міської ради  в мережі Інтернет.

3.5. Тимчасові контрольні комісії міської ради звітують про свою роботу на пленарному засіданні міської ради після виконання завдань, покладених на тимчасову комісію та у терміни, визначені рішенням про її утворення.

4. Звітування депутатів міської ради

4.1. Депутати міської ради періодично, але не рідше одного разу на рік, особисто звітують про свою роботу перед територіальною громадою.

4.2. Міська рада визначає орієнтовні терміни проведення звітів депутатів перед територіальною громадою на підставі поданих пропозицій. Орієнтовні строки звітування затверджуються рішенням ради до березня місяця кожного року і розміщуються на офіційному веб-порталі Чопської міської ради в мережі Інтернет.

4.3.  Звіт депутатів міської ради повинен містити відомості:

4.3.1. Про їх діяльність у міській раді та в її органах.

4.3.2. Про присутність на пленарних засіданнях і засіданнях постійних та інших комісій міської ради.

4.3.3. Про прийняті міською радою та її виконавчими органами рішення, про хід їх виконання, про їхню участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень міської ради.

4.3.4. Про роботу депутата міської ради з виборцями, особистий прийом громадян, виконання їх доручень.

4.3.5. Інші важливі для життєдіяльності міста питання.

4.4.  Письмовий та електронний звіт депутата,  інформацію про дату, час, та місце звітування депутат подає особисто в Чопську міську раду не пізніше як за 10 днів до дня звітування, які розміщуються на офіційному веб-порталі Чопської  міської ради Закарпатської області в мережі Інтернет. Окрім того, інформація про дату, час та місце звітування розміщується на дошках оголошень громади. Також вона може поширюватися в будь-яких інших засобах масової інформації, соціальних медіа, соціальних мережах, усіма доступними способами з метою ознайомлення з нею якомога більшої кількості жителів територіальної громади.

4.5. Депутат міської ради зобов’язаний прозвітувати про свою роботу в будь-який час на вимогу загальних зборів виборців за місцем проживання, трудової діяльності або навчання, а також органів самоорганізації населення.

4.6. За результатами звітування депутати міської ради на пленарному засіданні міської ради інформують міську раду та її виконавчі органи щодо результатів обговорення їх звіту, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу міської ради та її виконавчих органів, а також про доручення, дані депутатові у зв’язку з його депутатською діяльністю.

 5. Прикінцеві положення

5.1. Питання щодо проведення звітування, не врегульовані цим Положенням, регулюються відповідно до вимог чинного законодавства України.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь