Чопська міська рада
Закарпатська область, Ужгородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Марухнич Борис Іванович

Фото без описуУдостоєний звання “Почесний громадянин міста Чоп” відповідно до рішення 7 сесії VIІI скликання від 31 серпня 2021 року № 36 «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чоп» за особистий внесок у соціально-культурний розвиток міста Чоп, вагомий внесок у розвиток освіти в місті, активну громадську діяльність.

Марухнич Борис Іванович – добре знана в місті, на  Закарпатті людина. Він багато років працював вчителем , заступником директора та  директором навчального закладу.  Обирався до міської ради 4 каденції поспіль і був депутатом упродовж 20 років.   На даний час перебуває на заслуженому відпочинку.

Марухнич Борис Іванович народився 02.01.1943р. на Ужгородщині, в с. Худльово, однак рідним містом вважає наше м. Чоп. Доля привела його в місто випадково: Борис Іванович щойно демобілізувався з армії і мав намір повернутися працювати у рідне село Худльово. До армії його призвали після закінчення музичного відділу Мукачівського педучилища і роботи за направленням на Вінниччині. Після закінчення педучилища встиг відпрацювати 2 місяці у селі Велика Ростівка Вінницької області.

Демобілізувавшись, повернувся додому – в надії залишитися працювати в рідному селі. Однак, на момент звільнення в запас робочі місця у школі всі були заповнені, тож вільних вакансій у Худльові не знайшлося. Зате у Чопі саме шукали у школу вчителя співів, і Борис Іванович вирішив спробувати себе на новому місці, також вів хор медиків районної поліклініки (солістом у ньому тоді був хірург і поет Павло Копинець). А ще Борис Іванович вів жіночий ансамбль при клубі Соломонова та змішаний хор у Стражі.

У цей час він також вступив на заочне відділення історичного факультету тодішнього УжДУ. І після трьох років навчання почав викладати свої перші уроки історії, а згодом і взагалі перестав вести музику і повністю перейшов на викладання історії.

У 1973 році Борис Іванович став організатором позакласної та позашкільної роботи, нині це – заступник директора з виховної роботи. Організація екскурсій, роботи спортивних секцій і гуртків, шкільних поїздок, вечорів – усе це було його обов’язком упродовж 6 днів на тиждень, бо ж навчання у той час було шестиденним.

У 1982 році Степан Васильович Кадар залишив посаду директора чопської першої школи, перейшовши на роботу в райвідділ освіти. Йому на зміну прийшла Тетяна Петрівна Теребіна, тоді як Борис Іванович став працювати тепер уже завучем – заступником директора з навчально-виховної роботи.

У  1985 році почав керувати школою  Борис Іванович. На цій посаді він і пропрацював 17 років – аж до 2002-го. Увесь час свого директорства присвятив демократизації шкільного життя і втіленню нових сучасних на той час методів викладання, впровадженню у школі педагогіки співробітництва. Відповідно до них, учитель мав стати для учня порадником і добрим наставником – з тим, аби навчити школяра самостійно вчитися.

Зустрівши своє 60-річчя, Борис Іванович, не покинув вчителювання: ще кілька років працював психологом у школі та викладав історію у старших класах. А коли зі школи пішли  останні його учні, пішов зі школи і Борис Іванович…                                                                                                                                                                     

На сьогоднішній день є активним громадським діячем міста, автором книги «Біографічні спогади про закарпатське село Худльово», автором історії Чопської школи №1.

Борис Іванович чесна, виважена, прямолінійна людина, користується повагою серед мешканців міста та заслужив авторитет серед учнів і педагогічного колективу.

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь