У Чопській міській раді роз’яснювали особливості щодо одноразового добровільного декларування (ФОТО)

Дата: 25.11.2021 15:05

Сьогодні, 25 листопада, у залі засідань Чопської міської ради відбувся семінар-навчання за участі завідувача сектору з надання адміністративних та інших послуг Ужгородської ДПІ Василя Симчери та начальника відділу обліку платників та об'єктів оподаткування, ведення державного реєстру фізичних осіб - платників податків Ужгородської ДПІ Галини Алієвої. Податківці надали вичерпну інформацію щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Було зазначено, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування стартувало 1 вересня 2021 року та триватиме до 1 вересня 2022 року.

Громадяни України, які мають активи, що не були оподатковані належним чином, можуть добровільно пройти одноразове (спеціальне) декларування, сплатити одноразовий збір та легалізувати такі активи. Податкова амністія розповсюджується, зокрема, на такі активи у вигляді грошових коштів, валютних цінностей, цінних паперів, рухомого та нерухомого майна в Україні та закордоном.

Декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування.

Декларація подається до Державної податкової служби України безпосередньо платниками через Електронний кабінет.

До подання одноразової декларації платник має розмістити кошти в національній або іноземній валютах на спеціальному рахунку, що може бути відкритий в банках України.

Детальніше з порядком одноразового (спеціального) добровільного декларування можна ознайомитися тут.