У міській раді обговорили зміни в оподаткуванні підприємців та застосування ПРРО (ФОТО)

Дата: 18.01.2022 17:14

Сьогодні, 18 січня, у залі засідань за ініціативи Головного управління ДПС у Закарпатській області спільно з Закарпатським відділенням асоціації платників податків України на запрошення Чопської міської ради проведено семінар для фізичних осіб-підприємців Чопської міської територіальної громади.

На заході були присутні міський голова Валерій Самардак, заступник міського голови Ігор Гіжан, начальники управлінь та відділів, голова Закарпатського відділення асоціації платників податків України Марта Волощук, заступник голови громадської ради при ГУ ДПС, голова комісії з питань місцевих бюджетів і захисту інтересів платників податків громадської ради при ОДА Володимир Суліма, представники ГУ ДПС в Закарпатській області: заступник голови управління Степан Кіяк, начальник відділу інформаційної взаємодії Алла Дацюк, начальник управління електронних сервісів Маріанна Решетар, головний державний інспектор відділу фактичних перевірок Андрій Мошков.

Під час  семінару було обговорено питання зміни в оподаткуванні підприємців та застосування реєстраторів розрахункових операцій і програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Податківці розповіли, що не зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку І групи.

Відтак зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО, але не зобов’язані вести облік товарних запасів фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку ІІ – ІV груп, якщо вони не здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, та напівдорогоцінного каміння, або не є платниками ПДВ.

Фахівці наголосили, що із всього загалу фізичних осіб – підприємців – платників єдиного додатку ІІ – ІV груп, обов’язок ведення обліку товарних запасів поширюється лише на платників, які зареєстровані платниками ПДВ або здійснюють реалізацію:

- технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- лікарських засобів, виробів медичного призначення;

- ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Також присутні отримали дидактичний матеріал щодо новацій бюджетного та податкового законодавства у 2022 році.

Програмні РРО на сайті Державної поадткової служби України.