У Чопі відзначили День Соборності України та 76-ту річницю утворення Закарпатської області у складі України (ФОТО, ВІДЕО)

Дата: 21.01.2022 11:18

Сьогодні, 21 січня,  у залі засідань Чопської міської ради пройшли урочисті заходи, присвячені 103-й річниці Дня Соборності України та 76-ї річниці утворення Закарпатської області у складі України «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг».

Розпочалося свято з Державного Гімну України.

«22 січня цього року Україна відзначає чергову річницю з дня проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії УНР, унормовував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши: «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка. Однині народ Український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаннями дружніми зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну, самостійну Державу на благо і щастя всього її трудового народу», — зазначили ведучі заходу.

Ліричні слова звучали від ведучих Анни Зубець і Оксани Волос, із пісенними номерами виступили солісти комунального закладу «Центр культури і дозвілля Чопської міської територіальної громади» Каміла Сабо, Вікторія Грішин, Анна Павлечко, вокальний ансамбль «Асорті».

«Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви покладені  на вівтар незалежності, соборності, державності», — відзначили ведучі.

Завершилося свято виконанням Державного Гімну.