Чопська міська рада
Закарпатська область, Ужгородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформація про роботу служби у справах дітей та Комісії з питань захисту прав дитини протягом 2021 року

Дата: 24.01.2022 11:36
Кількість переглядів: 1387

Фото без описуОсновна діяльність служби у справах дітей спрямована на захист прав та інтересів дітей, у тому дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу та розвиток сімейних форм виховання.

Служба здійснює захист прав дитини, представляє інтереси дітей в судах, забезпечує діяльність щодо усиновлення  та сімейних форм виховання, веде справи з опіки та піклування над дітьми, вирішує численні спори між батьками щодо спілкування з дитиною та визначення місця її проживання, захист житлових прав дітей, веде справи дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, тощо.

На початку 2021 року у зв'язку зі зміною адміністративно-територіального устрою служби у справах дітей Ужгородської РДА було передано особові справи дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, дітей які перебувають в складних життєвих обставинах до служби у справах дітей Чопської міської ради.

Станом на 01.01.2022 року на обліку в банку даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебуває 26 дітей, з них: 6 – дитина-сирота, 20 – позбавлені батьківського піклування. Із загальної кількості таких дітей: 11 - проживають у сім'ях опікунів, піклувальників,  5 - у закладах для дітей-сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування, 6 – у сімейних форми виховання, а саме у дитячих будинках сімейного типу, а також 2 дитини перебувають у прийомній сім’ї.

У звітному періоді Cлужбою у справах дітей  поставлено на первинний облік та внесено до Єдиної інформаційно-аналітичної системи (ЄІАС) «Діти» 2  дитини, позбавлені батьківського піклування та знято з первинного обліку 1 дитину з причини досягнення нею повноліття та 1 дитину у зв’язку з її усиновленням.

З метою здійснення систематичного нагляду за умовами утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях усиновителів, опікунів та піклувальників Службою було здійснено 55 обстежень  cімей, в яких проживають чи проживатимуть діти зазначених категорій. Порушень прав дітей не виявлено. Під час перевірки значна увага приділялась умовам утримання та виховання дітей в сім`ях, змінам у фізичному та розумовому розвитку дітей під впливом сімейного оточення, рівню адаптованості їх у суспільстві.

На сьогодні в Україні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення. Громадяни, які виявили бажання усиновити дитину, звертаються до Служби у справах дітей для отримання консультації та постановки їх на облік, як кандидатів в усиновителі. Впродовж 2021 року було усиновлено 1 дитину, позбавленої батьківського піклування.

Протягом 2021 року на облік кандидатів в опікуни/піклувальники поставлено дві сімейні пари, встановлено 1 піклування над дитиною-сиротою. Також 2 дитини, позбавлені батьківського піклування влаштовані у прийомну сім’ю Іршавської міської ради.

В рамках реалізації Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» Служба у справах дітей вживає заходів щодо виявлення дітей, які жебракують та тривалий час проводять на вулиці без нагляду дорослих. Відповідно до затвердженого графіку спільно з представниками Ужгородського районного відділення поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області Службою проводяться профілактичні рейди «Діти вулиці», «Вокзал», «Урок» в ході яких перевіряються місця найбільшої концентрації дітей та закладів освіти, які знаходяться на території Чопської міської територіальної громади.

В 2021 році працівниками органів внутрішніх справ було складено 8 протоколів за ст. 184  Кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання батьками батьківських обов’язків) та 7 протокол за ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (скоєння насилля в сім’ї чи невиконання захисного припису). Щомісячно проводились  рейди торгівельних закладів, що розташовані неподалік навчальних закладів та на території міста загалом, виявлено 1 порушення торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, органами національної поліції складено адміністративний протокол за ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Під час проведення профілактичних рейдів службою у справах дітей було виявлено 2 дитини, які залишились без батьківського піклування та спільно з органами національної поліції складені акти про знайдену дитину, проведено заходи щодо тимчасового влаштування таких дітей у сім’ї громадян.

Також Служба у справах дітей відвідує сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах, з метою повернення дітей до навчальних закладів, виявлення дітей з якими жорстоко поводяться батьки чи дорослі, а за необхідності - влаштування дітей до закладів соціального захисту для дітей, своєчасної постановки на профілактичний облік, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не були охоплені навчанням. На профілактичному обліку в Службі у справах дітей Чопської міської ради станом на 01.01.2022 року перебуває 6 сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, в яких виховується 18 дітей. З початку 2021 року поставлено на профілактичний облік 9 дітей, по відношенню до яких батьки ухилялись від виконання батьківських обов’язків, а знято 2 дітей з профілактичного обліку у зв’язку зі зникнення підстав для перебування на обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Відповідно до порядку та умов у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, рішенням виконавчого комітету Чопської міської ради від 15.07.2021 року №301 було утворено місцеву комісію для формування пропозицій щодо потреби в субвенції з державного бюджету місцевому бюджету на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також затверджено склад та положення місцевої комісії. Також рішенням виконавчого комітету Чопської міської ради від 15.07.2021 року №302 затверджено протокол №1 з додатком від 15.07.2021 року засідання  місцевої комісії для формування пропозицій щодо потреби в субвенції з державного бюджету місцевому бюджету на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Так, на квартирному обліку перебуває 1 дитина-сирота та 2 особи, з числа дітей- сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, що у майбутньому дасть їм змогу отримати житло або грошову компенсацію на придбання житла.

З метою забезпечення захисту прав та законних інтересів дітей працює Комісія з питань захисту прав дитини Чопської міської ради, роботу якої забезпечує служба у справах дітей, а саме: здійснює прийом громадян з питань, що потребують колегіального вирішення, збирає документи, формує справи та виносить питання на розгляд Комісії.

У звітному періоді проведено 15 засідань Комісії з питань захисту прав дитини. За результатами розгляду справ:

  • Розглянуто та прийнято 8 рішень щодо захисту житлово-майнових прав дітей стосовно вчинення правочинів з нерухомим майном (приватизації, укладання договорів купівлі-продажу, іпотеки, дарування), де власниками або користувачами майна є малолітні або неповнолітні діти.

  • Розглянуто та прийнято 1 рішень щодо надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування.

  • Розглянуто та прийнято 1 рішень щодо встановлення опіки над майно дитини-сироти.

  • Розглянуто та прийнято 5 висновків про доцільність або недоцільність позбавлення батьківських прав.

  •  Розглянуто та прийнято 2 висновки про визначенння місця проживання дитини з одним із батьків.

  • встановлено 1 графік зустрічей із дитиною того з батьків, хто проживає окремо.

  • розглянуто та прийнято рішення про тимчасове влаштування дитини, яка залишилась без батьківського піклування.

  • розглянуто та прийнято 2  висновки про доцільність повернення дитини до матері.

Також впродовж 2021 року на Комісії розглядалися питання затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинилась у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавленої батьківського піклування, влаштування дитини, позбавленої батьківського піклування на повне державне утримання  в ПТУ, розглядалось питання виготовлення свідоцтва про народження знайденої дитини.

З метою підвищення ефективності в роботі з дітьми та підлітками, покращення співпраці із навчальними закладами міста проведено перевірки стану виховної роботи у 2 загальноосвітніх навчальних закладах на території Чопської міської територіальної громади.

  Працівники служби брали участь у семінарах, нарадах, тренінгах, курсах підвищення кваліфікації, які організовувалися службою у справах дітей ОДА, громадськими організаціями. Покладені на Службу обов’язки виконуються в повному обсязі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь