До уваги платників податків

Дата: 07.02.2022 09:28

Шановні фізичні особи - платники податків, на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та земельного податку.

Відповідно до інформації податкової служби звертаємо вашу увагу про необхідність своєчасного подання інформації щодо зміни у майновому стані, зняття з реєстрації земельної ділянки чи нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, для достовірного нарахування податку у подальшому.

Фізична особа – власник земельної ділянки або декількох земельних ділянок одного виду використання, яка належить до пільгових категорій, звільняється від сплати земельного податку за умови подання нею письмової заяви у довільній формі про застосування пільги разом з документами, що посвідчують її право на пільгу.

Разом із тим просимо фізичних осіб, які набули  право  на пільги,  визначені статтею 281 Податкового кодексу України, надавати відповідні документи, щодо набуття  права на звільнення від сплати земельного податку:

• осіб з інвалідністю першої і другої групи;
  • фізичних осіб, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонерів (за віком);
  • ветеранів війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
  • фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Проте, звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб зазначених вище, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм визначених пунктом 281.2 статті Податкового кодексу України.

У разі подання платником податку до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельну ділянку, земельну частку (пай), відомості про які відсутні у базах даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, нарахування податку фізичним особам здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом інформації про перехід права власності на об’єкт оподаткування

Звертаємо увагу громадян відповідно до пункту 70.7 статті 70 Податкового кодексу України, що в разі зміни адреси реєстрації місця проживання або особистих даних (наприклад зміна місця проживання, зміна прізвища, імені, по батькові, тощо) всі фізичні особи – платники податків зобов’язані протягом місяця з дня виникнення таких змін подавати контролюючим органам відомості про зміну таких даних.

У селах  Чопської міської територіальної громади відповідну інформацію можна подати старостам відповідних старостинських округів, а в Чопі до Відділу земельних відносин Чопської міської ради, для подальшого опрацювання ГУ ДПС України у Закарпатській області.