Що робити, якщо ви пережили сексуальне насильство під час війни, стали свідком цього воєнного злочину, або вам довірилася людина, яка через це пройшла
Що робити, якщо ви пережили сексуальне насильство під час війни, стали свідком цього воєнного злочину, або вам довірилася людина, яка через це пройшла
Пам’ятка містить актуальні кроки у ситуації, пов'язаній з сексуальним насильством під час конфлікту, контакти куди повідомити про злочин, до кого звернутись за юридичною та психологічною допомогою, а також рекомендації щодо фіксації злочину для подальшого розслідування та притягнення винних до відповідальності (картинки 1-4).
З кожним днем стає відомо дедалі більше подробиць звірських воєнних злочинів російських військових в Україні. Велика частина з яких – це злочини, пов'язані з сексуальним насильством проти жінок, чоловіків, дівчат та хлопців.
Психологічно, постраждала/ий від сексуального насильства, переживає кілька етапів: шок, який супроводжують відчуття провини та сорому, злість, невизначеність, горювання та прийняття.
Під час цього важливо усвідомити:
1. Ви не винні!
2. Це зробив з вами гвалтівник.
3. Важливо якнайшвидше відновити своє психічне здоров’я.
Для цього варто звернутися до спеціалістів, найкраще - психологів, які підтримають та дадуть поради як пропрацювати отриману психологічну травму.
На інфографіці представлені консультативні лінії, платформи, а також телеграм-боти, де кожен постраждалий українець та українка може отримати безоплатну, швидку та фахову психологічну підтримку (картинки 5-6).