Інформація про грошову компенсацію за комунальні послуги власникам житла які безкоштовно прихистили у себе вдома ВПО

Дата: 01.08.2022 15:18

Фото без описуШановні  власники житла, які безкоштовно прихистили у себе вдома внутрішньо переміщених осіб на території Чопської МТГ!

Власники житла, які безкоштовно прихистили у себе вдома внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати грошову компенсацію від держави на покриття витрат та оплату комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.22 № 490 «Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану». Компенсація надається за внутрішньо переміщених осіб, які переселилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 204.

Компенсація надається фізичним особам – громадянам України віком від 18 років, які є:

власниками житла або їх представниками;

наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності;

спадкоємцями, які прийняли спадщину.

Для оформлення компенсації власники житлових приміщень звертаються до відділу економіки та інвестицій Чопської міської ради (м. Чоп,    вул. Берег 2, каб. 13, тел. 71-12-42) не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця та подають заяву із зазначенням кількості днів та переселенців, які проживали протягом звітного періоду.

При цьому, власники житлових приміщень повинні мати при собі копії та оригінали документів:

які посвідчують їх особу;

що підтверджують право власності або право на користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника.

Для заповнення бланку заяви необхідно мати при собі:

реєстраційний номер облікової картки платника податків;

реквізити банківського рахунку для перерахування суми компенсації;

довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яку прихистили;

Сума компенсації розраховується з моменту повідомлення про розміщення та з урахуванням кількості днів, протягом яких фактично проживали внутрішньо переміщені особи (за кожен людино-день – 14,77 грн.).

Такі розрахунки проводяться за кожний звітній місяць окремо за окремо поданими заявами.

Станом на сьогодні до міської ради уже звернулося 15 власників житла для отримання грошової компенсації від держави на покриття витрат та оплату комунальних послуг за липень місяць.