Інформація про роботу комісії з питань ТЕБ та НС за 2022 рік

Дата: 01.03.2023 10:47

Чопська міська територіальна комісія з питань ТЕБ та НС — постійно діючий орган, який розв’язує питання, пов’язані з безпекою та захистом працівників, населення і територій, реагуванням на надзвичайні ситуації. Вона виконує такі основні завдання:

• керує розробленням і здійсненням заходів, щоб запобігти НС, підвищити надійність роботи об’єкта, забезпечити стійкість його функціонування у разі НС;
  • організовує роботи зі створення на потенційно небезпечному об’єкті локальної системи оповіщення, підтримання її в постійній готовності;
  • забезпечує готовність органів управління, сил і засобів до дій при НС;
  • керує їх ліквідацією та евакуацією працівників об’єкта;
  • координує діяльність структурних підрозділів і реагує на НС;
  • керує створенням і використанням резервів фінансових і матеріальних ресурсів для ліквідації НС;
  • організовує підготовку керівного складу, сил і засобів, а також всього іншого персоналу об’єкта до дій при НС.

Залежно від масштабів і особливостей надзвичайної ситуації комісія може здійснювати свою діяльність у режимі:

• повсякденного функціонування;
  • підвищеної готовності;
  • надзвичайної ситуації;
  • надзвичайного стану.

У режимі повсякденного функціонування Чопська міська територіальна комісія з питань ТЕБ та НС:

• планомірно здійснює заходи, щоб запобігти НС та підвищити готовність органів управління, сил і засобів до ліквідації можливих аварій, катастроф, стихійних та екологічних лих;
  • проводить постійний моніторинг ситуації на об’єктах та прилеглих територіях, щоб своєчасно виявити можливі загрози НС;
  • оцінює обстановку й можливі наслідки загрози від потенційно небезпечних об’єктів, у зону ураження від аварій і НС на яких потрапляє підприємство;
  • розроблює пропозиції і заходи, щоб запобігти HC, забезпечити безпеку й захист працівників від впливу небезпечних чинників імовірних НС, зменшити матеріальні втрати, а також для можливості функціонування підприємства в разі HC;
  • удосконалює процес підготовки особового складу комісії до дій у разі HC.

У режимі підвищеної готовності:

• оцінює обстановку та можливі наслідки НС, що можуть виникнути;
  • приводить у готовність сили й засоби та уточнює плани дій;
  • за потреби створює зі складу комісії оперативну групу, яка виявлятиме причини погіршення обстановки на об’єкті; розроблятиме пропозиції для запобігання, локалізації і ліквідації  НС у разі її виникнення; організовуватиме захист працівників об’єкта й навколишнього середовища.

За звітний період комісією поведено 7 засідань та відпрацьовано питання:

- про протипожежну безпеки на території громади;

- про ситуацію з найпростішими укриттями в закладах освіти;

- про забезпечення міста Чоп та села Соломоново доброякісною водою;

- про створення пунктів незламності (обігріву) Чопської міської ради.

Затверджені:

- комплексний план заходів з готовності в міжепідемічний період та реагування під час епідемічного підйому захворюваності на грип та ГРВІ на 2022-2023 на території Чопської міської територіальної громади;

- орієнтовний план проведення засідань Чопської міської територіальної комісії з питань ТЕБ та НС на 2023 рік.

Відповідно до «Програми створення та накопичення матеріального резерву Чопської міської територіальної громади на 2021-2025 роки затвердженої  рішенням 53 сесії VІІІ скликання міської ради від 03.09.2021 року №17 (зі змінами), на виконання протокольних рішень комісії здійснені заходи з косметичного ремонту захисної споруди с. Соломоново, найпростіших укриттів. Забезпеченні матеріально-технічними засобами пункти незламності (обігріву).

Через офіційний вебсайт сайт міської ради, соціальні мережі та дошки оголошення проводилася просвітницька робота серед населення Чопської міської територіальної громади з питань запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Особливу увагу звертали на необхідність вакцинації та дотримання нашими мешканцями протиепідемічних та карантинних заходів у зв’язку з епідемією, спричиненою коронавірусною інфекцією COVID-19.

Завдання  комісії  Чопської міської територіальної громади  з питань ТЕБ та НС на 2023 рік:

- впровадження профілактичних заходів з запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на території громади та вжиття заходів по недопущенню подальшого розвитку, а також локалізації і ліквідації надзвичайних ситуацій, які мають розвиток на території громади, здійснення заходів у сфері цивільного захисту та техногенно-екологічної безпеки на території громади.