Підтримка малозабезпечених сімей

Дата: 07.03.2023 15:40

Управління праці та соціального захисту населення Чопської міської ради інформує.
Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України, за дорученням обласної військової адміністрації та згідно із Законом України " Про Державний Бюджет України на 2023 рік" Мінсоцполітики передбачені кошти за бюджетною програмою "Підтримка малозабезпечених сімей", зокрема для надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї.
Відповідно до постанови КМУ від 21.04.2021 №397 "Деякі питання сприяння економічної самостійності малозабезпечених сімей" допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї надаватиметься непрацюючими особам, з числа членів малозабезпечених сімей, які перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні та мають намір займатись підприємницькою діяльністю.
Граничний розмір фінансової допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї станом на 01.01.2023 становить 100 500 гривень (15 розмірів мінімальної заробітної плати).

Фінансова допомога використовуватиметься особою для оплати витрат на закупівлю обладнання та матеріалів, необхідних для відкриття власної справи.
Отже, тимчасово згорнуту з початком повномасштабної війни, програму "Рука допомоги"  поновлено. Програма розрахована на осіб і родини, які опинились у складних життєвих обставинах, та забезпечення умов для подолання цих обставин.
Для отримання такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого Центру зайнятості та подати відповідні документи:
1. Заяву про надання фінансової допомоги
2. Бізнес-план
3. Довідку про несудимість.