Чопська міська рада
Закарпатська область, Ужгородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Представники Чопської міської ради розпочали навчання новим методам вирішення конфліктів для посилення згуртованості (ФОТО)

Дата: 21.03.2023 09:17
Кількість переглядів: 240

Фото без опису

17 березня у місті Мукачево проводилося навчання щодо використання діалогових підходів під час проведення консультацій з громадськістю. Долучилися до заходу й представники Чопської міської ради: заступник міського голови Ігор Гіжан і начальник відділу економіки та інвестицій Тетяна Чебан.

Тренінг проводився у рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу в громадах», що реалізується  Спілкою «Громадські ініціативи України» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Методика діалогового підходу є важливим інструментом, який дасть змогу муніципалітетам вирішувати актуальні питання життя громади, враховуючи потреби різних груп місцевих жителів, представників бізнесу, громадських організацій і внутрішньо переміщених осіб.

Як зазначив один із тренерів проєкту Олег Овчаренко: «Насамперед, діалог – це «глибинний процес», тобто не просто факт зустрічі чи розмови або суперечки, а процес, коли комунікація між учасниками виходить за межі обміну звинуваченнями чи претензіями. Натомість ми фокусуємося на індивідуальних чи колективних переживаннях, болях, їхніх причинах, передумовах».

У подальшому за підтримки експертів учасники проєкту зможуть використати діалогові методики на практиці при проведенні консультацій з громадськістю. Так, у громадах Закарпатської області, які беруть участь в проєкті, будуть обрані актуальні теми, з’ясовані різні бачення вирішення актуальних проблем та відбудуться щонайменше два громадські обговорення із залученням усіх зацікавлених сторін.

Як зазначила координторка проєкту в Закарпатській області Анастасія Прокопенко: «Я впевнена, що використання принципу «нікого осторонь» - це підхід який допоможе громадам у вирішенні гострих питань та сприятиме соціальній згуртованості. Сьогодні під час тренінгу громади ділились викликами, з якими стикаються під час щоденної комунікації з представниками різних груп (бізнесу, громадських організацій, ініціативних громадян). Використання діалогового підходу в процесах прийняття рішень допоможе залучити різні групи та дасть змогу ухвалювати рішення, які будуть зрозумілими мешканцям та мешканкам, а це, в свою чергу, сприятиме рівню довіри та підвищенню комунікації у громаді».

Нагадаємо, що в рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу» навчання практикам проведення діалогів загалом пройдуть 240 представників місцевого самоврядування з 12 регіонів України.  Проєкт  є однією з перших масштабних ініціатив впровадження діалогового підходу в застосуванні інструментів участі на місцевому рівні.   

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь