Рівень охоплення рутинними щепленнями є нижчим за рекомендовані ВООЗ

Дата: 07.04.2023 11:23

Мова про вакцинацію проти 10 інфекційних захворювань, яка передбачена Національним календарем профілактичних щеплень і яку можна отримати безоплатно у сімейного лікаря чи педіатра.

Зокрема, за підсумками двох місяців 2023 р., щеплення проти туберкульозу (БЦЖ) пройшли 13,2 % (від річного плану) дітей, одну дозу щеплення проти кору, паротиту, краснухи (КПК) – 15,6 %, отримали три дози проти поліомієліту – 15,2 %. Необхідний показник за підсумками двох місяців поточного року має становити щонайменше 17 % від річного плану.

Вакцини проти цих та інших захворювань, внесені до Національного календаря, в Україні є. Усі вони якісні та безпечні. Тож закликаємо батьків перевірити вакцинальний статус своїх дітей і надолужити пропущені щеплення.

Пам’ятайте: дитина може отримати профілактичні щеплення у закладі охорони здоров’я, що має договір з Національною службою здоров’я України, без укладеної декларації про медичне обслуговування.