До уваги внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території Чопської МТГ

Дата: 22.05.2023 14:40

За повідомленням Закарпатської обласної адміністрації, відповідно до листа Громадської організації  (надалі – ГО) «Зелена альтернатива України» від 15.05.2023 № 15/05/23-1 щодо порядку надання державної грошової допомоги на ремонт житла, пошкодженого внаслідок збройної агресії  російської федерації проти України, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 21.03.2023 № 381, ГО розроблено покрокову Інструкцію з питань отримання грошової допомоги на ремонт пошкодженого житла «єВідновлення».

В Інструкції зазначено наступне:

1. Щодо отримувачів компенсації.
  2. Як можна отримати грошову допомогу ?
  3. Які є подальші кроки для отримання грошової допомоги ?
  4. На що можна буде використати  грошову допомогу ?
  5. Категорії громадян, які мають першочергове право на отримання компенсації.
  6. Що робити громадянам, чиє житло знищене / потребує серйознішого ремонту / відремонтоване власними силами ?

Дана компенсація передбачена для власників приватних будинків і квартир, які містяться на звільненій території і де не було зроблено ремонт власними силами. Послуга запускається навесні саме для того, щоб власники житла встигли відремонтувати його до зими.

Також, незабаром має початися практична імплементація Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією  рф проти України, про запуск механізму компенсації за знищене житло у вигляді житлових сертифікатів.

Що стосується тих людей, які вже зробили ремонт свого житла, держава обіцяє розробити механізм репарацій.