Покіс трави та боротьба з бур’янами – обов’язок кожного жителя громади, підприємця, громадянина

Дата: 30.06.2023 10:03

Із метою запобігання розповсюдженню карантинних рослин і бур’янів, які сприяють виникненню алергічних захворювань у населення, необхідно постійно проводити заходи з покосу трави заввишки більше 10 см. При покосі трави на зелених зонах знищуються і карантинні бур’яни. Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» громадяни, підприємства, установи та організації зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їхній власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою прилеглу до цих об’єктів територію (присадибні ділянки, прибудинкові території, прилеглі території до підприємств та організацій).

Комісія з питань благоустрою ЧМР попереджає про обов’язковість своєчасного видалення бур’янів, зокрема, амброзії полинолистої на територіях об’єктів, що перебувають у власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою територію, прилеглу до цих об’єктів, яка становить: для домоволодінь приватного сектору, для прибудинкових територій багатоквартирної забудови, для територій, прилеглих до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, ринків, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, для території,

прилеглих до колективних гаражів – 20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці; для територій, прилеглих до автозаправних станцій – 50 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці, для територій, прилеглих до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій – 10 м по периметру споруд, та до проїжджої частини вулиці, для територій, прилеглих до об’єктів соціальної інфраструктури – 15 м від межі земельної ділянки, та до проїжджої частини вулиці.

Звертаємо особливу увагу на відповідальність, яка настає за статтею 152 КУпАП, а саме: порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, зокрема несвоєчасний покос трави та видалення бур’янів, які тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 - 1360грн.); на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятидесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 - 1700грн.).

Додатково повідомляємо, що на складання протоколів визначені уповноважені посадові особи виконавчих органів, старости, керівники комунальних підприємств міської ради та працівники Держпродспоживслужби і правоохоронних органів. Складені протоколи будуть розглянуті на черговому засіданні адміністративної комісії та вжиті заходи щодо сплати накладених штрафів на порушників правил благоустрою.