До уваги працівників та роботодавців підприємств, установ та організацій Чопської міської територіальної громади

Дата: 07.08.2023 14:19

Фото без опису

Управління праці та соціального захисту населення Чопської міської ради інформує про наступне.

З метою формування у суспільства розуміння важливості оформлення трудових відносин, особливо у воєнний період, з 1 серпня 2023 року Державна служба України з питань праці розпочала інформаційну кампанію «Виходь на світло!»

Кампанія спрямовується на працівників і роботодавців, які продовжують працювати, але при цьому уникають належного оформлення трудових відносин, таким чином ухиляються від сплати податків.

Інформаційна кампанія реалізується за підтримки проєкту ЄС-МОП   «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

Принагідно наголошуємо, що в період воєнного стану органи Державної служби з питань праці можуть здійснювати заходи державного нагляду (контролю)  за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання та фізичними особами, які використовують найману працю, в частині додержання Закону України «Про організацію  трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р . № 2136-IX, а також з питань виявлення неоформлених трудових відносин та законності припинення трудових договорів, а також позапланові перевірки.

Позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються у порядку, встановленому Законом України « Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».