Покіс трави та боротьба з бур’янами – обов’язок кожного жителя громади, підприємця, громадянина

Дата: 15.08.2023 15:05

Із метою запобігання розповсюдженню карантинних рослин і бур’янів, які сприяють виникненню алергічних захворювань у населення, необхідно постійно проводити заходи з покосу трави заввишки більше 10 см. При покосі трави на зелених зонах знищуються і карантинні бур’яни. Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» громадяни, підприємства, установи та організації зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їхній власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою прилеглу до цих об’єктів територію (присадибні ділянки, прибудинкові території, прилеглі території до підприємств та організацій).

Комісія з питань благоустрою ЧМР попереджає про обов’язковість своєчасного видалення бур’янів, зокрема, амброзії полинолистої на територіях об’єктів, що перебувають у власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою територію, прилеглу до цих об’єктів, яка становить: для домоволодінь приватного сектору, для прибудинкових територій багатоквартирної забудови, власники якої відмовилися від послуги прибирання, для територій, прилеглих до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, ринків, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, для території,

прилеглих до колективних гаражів – 20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці; для територій, прилеглих до автозаправних станцій – 50 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці, для територій, прилеглих до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій – 10 м по периметру споруд, та до проїжджої частини вулиці, для територій, прилеглих до об’єктів соціальної інфраструктури – 15 м від межі земельної ділянки, та до проїжджої частини вулиці.

Звертаємо особливу увагу на відповідальність, яка настає за статтею 152 КУпАП, а саме: порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, зокрема несвоєчасний покос трави та видалення бур’янів, які тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 - 1360 грн.); на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятидесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 - 1700 грн.).

Додатково повідомляємо, що на складання протоколів визначені уповноважені посадові особи виконавчих органів, старости, керівники комунальних підприємств міської ради та працівники Держпродспоживслужби і правоохоронних органів. Складені протоколи будуть розглянуті на черговому засіданні адміністративної комісії та вжиті заходи щодо сплати накладених штрафів на порушників правил благоустрою.