Як не заразитися кором? Вакцинуватись!

Дата: 11.10.2023 14:28

Кір – це одне з найзаразніших захворювань, відомих у світі. Вірус кору швидко передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом. Цей вірус може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Саме через високу заразність кором можна інфікуватися будь-де.

Ліків проти кору немає. А щоб не заразитися кором – треба вакцинуватись!

Для того, щоб убезпечитися від хвороби, достатньо двох доз вакцини. За Національним календарем щеплення дітям роблять в 1 і 6 років, після цього імунітет формується на все життя.

Дорослим, які не були щеплені від кору або не перехворіли на кір, також варто вакцинуватися. Втім вакцинація дорослих бюджетним коштом не передбачена. Можна придбати вакцину самостійно та зробити щеплення у свого сімейного лікаря чи терапевта. Також ваш лікар допоможе перевірити список щеплень та зорієнтує щодо подальших кроків. Подбайте про те, щоб мати повний захист!